اطلاعیه سفارت ایران در باکو درباره تردد اتباع آذربایجانی در کشور

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به کنترل کرونا در ایران، ورود و خروج اتباع آذربایجانی از مرزهای زمینی و هوایی نیاز به مجوز قبلی نداشته و بلامانع است.

به گزارش ایمنا، سفارت کشورمان در باکو اعلام کرد: به دنبال کنترل و مهار قابل توجه همه گیری کرونا در ایران، از تاریخ ١۴٠٠/٠٨/٠١ (۲۳ اکتبر ۲۰۲۱) ورود و خروج اتباع جمهوری آذربایجان از مرزهای هوایی و زمینی (آستارا، بیله سوار، جلفا و پلدشت) نیاز به مجوز قبلی نداشته و تردد افراد فوق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زیر بلا مانع خواهد بود:

۱. افراد بالای ۱۲ سال حین ورود به ایران از مبادی رسمی هوایی، دریایی، ریلی و زمینی ملزم به ارائه گواهی واکسیناسیون کرونا که حداقل دو هفته از تاریخ نوبت دوم تزریق آن گذشته است می‌باشند.
۲. در صورت نداشتن گواهی واکسناسیون کرونا، ارائه گواهی آزمایش PCR منفی با مهلت کمتر از ۹۶ ساعت از صدور نتیجه آن توسط آزمایشگاه‌های معتبر، الزامی است.

پیش از این و طی ۹ ماه گذشته، تعداد ۹ هزار تن از اتباع جمهوری آذربایجان در قالب ۳۸ گروه پس از اخذ مجوز لازم توسط بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو، اجازه ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران را بدست آورده بودند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران - باکو

منبع: ایسنا

کد خبر 531418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.