۶ میلیون دز واکسن سینوفارم وارد کشور شد

سی ویکمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی شش میلیون دُز واکسن، بامداد سه‌شنبه چهارم مهر ماه در فرودگاه امام خمینی(ره) به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده شد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی با ابراز خرسندی از ۱۰۰ میلیونی شدن واردات واکسن کرونای این جمعیت، اظهار کرد: خوشبختانه با خوش قولی مسئولان صلیب سرخ چین و همکاری خوب بین دستگاهی در ایران با نظارت معاون اول رئیس جمهوری، ۶ میلیون دُز واکسن سینوفارم دیگر هم وارد کشور شد و مجموع واردات واکسن هلال احمر را به بیش از ۱۰۰ میلیون دُز رساند.

وی در مورد میزان واکسن‌های وارداتی جمعیت هلال احمر، افزود: به طور کلی این جمعیت از اردیبهشت ماه تاکنون ۱۰۰ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه روند واردات واکسن در بهترین حالت پیش می‌رود، افزود: هلال‌احمر آماده است به هر میزانی که وزارت بهداشت اعلام کند و نیاز کشور تشخیص داده شود واکسن وارد کند.

همتی با تاکید بر تزریق دُز یادآور برای ایمنی بیشتر، گفت: هم زمان با تزریق دز اول و دوم، دُز بوستر یا یادآور برای کادر درمان و گروه‌های خاص تزریق می‌شود و براساس آنچه که وعده داده شده تا اوایل آذر ماه به ایمنی جمعی یعنی ۷۵ درصد واکسیناسیون جمعیت می‌رسیم و این مهم با واردات خوب واکسن خارجی در کنار تولیدات داخلی به زودی محقق خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر، خاطرنشان کرد: همچنان فعالیت‌های این جمعیت برای مقابله با کرونا ادامه دارد که تداوم غربالگری در مرزها، راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون، تقویت بانک امانات پزشکی و همکاری خیرین با هلال‌احمر در این زمینه از جمله اقدامات مهم به شمار می‌آید.

کد خبر 531261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.