علوی گرگانی: همه باید به حل مشکلات کشور کمک کنیم

آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید تاکید کرد: کشور در شرایطی قرار دارد که همه باید در روند حل مشکلات آن کمک کنیم.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، آیت الله علوی گرگانی روز پنجشنبه -۲۹ مهرماه- در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: از پیامبر (ص) و ائمه (ع) روایتی درباره شکر نعمت است که ایشان فرمودند بهترین راه شکر هر نعمتی این است که در همان راهی که خدا می‌خواهد مصرف شود.

وی افزود: اگر نارضایتی از سوی مردم وجود دارد به دلیل این است که حق مردم داده نشده پس باید میان آنها باشیم و حق مردم را ادا کنیم.

این مرجع تقلید با اشاره به وضعیت کشور، گفت: در حال حاضر کشور در شرایطی قرار گرفته است که نیاز بسیار به کمک و مساعدت دارد که البته شما به تنهایی نمی‌توانید و همه ما باید به حل آن کمک کنیم.

علوی گرگانی با بیان اینکه در شرایطی هستیم که چند مطلب حساس باید رعایت شود، عنوان کرد: در وهله اول سعی کنید همواره میان مردم باشید یعنی علاوه بر حفظ تقوا سعی کنید میان مردم باشید.

وی افزود: اوایل انقلاب که پیروز شدیم، روسایی انتخاب شدند و زمانی که به گرگان رفتم دیدم جلساتی برگزار می‌شود که رؤسای مهم مملکتی هم باید حضور داشته باشند لذا تذکر دادیم مسئولان همواره باید در میان مردم باشند تا آنها شما را ببینند، دلگرم شوند و به شما کمک کرده و تنهایتان نگذارند از این رو به درد دل مردم گوش دهید تا بدانید چه می‌خواهند؟

این مرجع تقلید مساله فرهنگ جامعه را بسیار مهم خواند و افزود: همه دنیا روی فرهنگ می‌گردد و اگر فرهنگ جامعه‌ای از دست برود به فاصله گرفتن مردم از مسئولان می‌انجامد که بالاترین عذاب است. کار باید به دست مردم پیش برود لذا اگر آنها کنار مسئولان نباشند کاری از پیش نخواهد رفت.

علوی گرگانی با اشاره به اهمیت موضوعات اقتصادی و معیشتی خاطرنشان کرد: وقتی خبردار شدم افراد لایقی در رأس کار آمده اند خوشحال شدم و اکنون انتظار داریم هرچه زودتر آثار و برکات این حضور را ببینیم.

قانون راهبردی لغو تحریم‌ها قدرت چانه‌زنی ایران را افزایش داد

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهار کرد: در جریان مذاکرات همواره وزارت خارجه آمریکا به ایران می‌گفت این اقدامات در اختیار ما نیست و کنگره تصمیم گرفته و ما نمی‌توانیم چیزی بگوییم و اکنون تصویب این قانون در مجلس قدرت دیپلمات‌های ما را افزایش داده و زیر بار هر ادعایی از سوی آنها نمی‌رویم.

وی با بیان اینکه جهت‌گیری مجلس بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به دو موضوع اقتصاد و فرهنگ اختصاص یافته است، یادآور شد: در مدت کاری مجلس و موضوع نظارتی، طرح‌ها و لوایحی که در جهت مسائل اقتصادی و فرهنگی است را سرلوحه قرار دادیم برای مثال در حوزه اقتصادی موضوع مسکن را در نظر گرفتیم و تلاش کردیم اشکالات مسکن مهر را برطرف کرده و نقاط قوت آن را تقویت کنیم که به زودی در این حوزه با همت دولت اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح تسهیل صدور مجوز برخی کسب و کارها، یادآور شد: مردم در گذشته برای ایجاد یک شغل برای مثال احداث یک دامپروری باید بیش از ۹۰ بار به دستگاه‌های دولتی در ارگان‌های مختلف مراجعه می‌کردند تا مجوز بگیرند که ما کاملاً موضوع را برعکس کردیم.

قالیباف با بیان اینکه در حوزه معیشت کرونا یک نوبت سبد معیشتی برای خانواده‌ها در نظر گرفتیم، تدبیری برای مالیات مسکن‌های خالی اندیشیده و اقداماتی در حوزه بورس داشتیم، گفت: در دستور کار داریم تا بتوانیم یارانه‌ای را که عملاً نصیب دلالان می‌شود با تدبیری برای افزایش قدرت خرید مردم مستضعف استفاده کنیم.

وی با اشاره به افزایش بودجه حوزه فرهنگی در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ به ۲.۵ برابر، اظهار کرد: همچنین با همکاری دولت تلاش داریم افزایش ماهانه نقدینگی را کنترل کنیم تا بالا نرود که همین امر باعث افزایش قدرت خرید می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت قوه مقننه گفت: در مجلس یازدهم نیروهای انقلابی با یک ترکیب جمعیتی مناسب به فعالیت می‌پردازند.

قالیباف با بیان اینکه بافت مجلس را اغلب نیروهای جوان تحصیل‌کرده، متدین و مؤمن تشکیل داده اند که به مجلس نشاط جوانی توأم با روحیه انقلابی می‌دهند و بخش عمده دیگر نیز مدیران باتجربه گذشته در حوزه اجرایی هستند که شناخت عمیقی از مشکلات کشور دارند، گفت: در میان نمایندگان مجلس چند وزیر، استاندار، فرماندار، معاونان وزرا و اساتید برجسته سابق را داریم لذا در حوزه کارشناسی اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و دانش بنیان نیروهای بسیار با کیفیت و بروزی داریم که فرصت مغتنمی است.

وی ضمن تبریک ایام هفته وحدت، میلاد نبی اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، گفت: بسیار خرسندم بعد از مدت مدیدی که به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ایجاد شده و کم توفیق بودیم، توانستیم خدمت حضرتعالی برسیم، در غیر این صورت در هر کجا خدمت می‌کردیم سالی دو نوبت خدمت شما رسیده و از رهنمودها و توصیه‌های شما استفاده می‌کردیم.

کد خبر 530369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.