ورود خودروهای آلاینده به شیراز محدود می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: با هدف محدودیت کاهش آلودگی هوا طرح "لیز" (LEZ) اجرا و طی آن از ورود خودروهای آلاینده به مرکز این شهر جلوگیری می‌شود.

به گزارش ایمنا، مسعود طهماسبی اظهار کرد: محدوده LEZ در شورای ترافیک مصوب شده است و به موجب قانون باید تمام خودروهای بدون معاینه فنی کنترل و استعلام آن‌ها به صورت آنی مشخص شود و اگر خودرو دارای معاینه فنی نباشد، جریمه خواهد شد.

وی از اجرایی شدن محدوده LEZ و قابلیت استعلام آنی خبر داد و افزود: هدف از اجرای این طرح هسته مرکزی شهر یا رینگ قرمز است تا با اجرای آن شاهد کاهش آلودگی مرکز شهر باشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: سامانه LEZ یک بستر است که علاوه بر مدیریت آلایندگی می‌تواند در اجرای طرح محدوده زمانی و مکانی حمل بار هم کمک کند.

طهماسبی ادامه داد: هم اکنون محدوده زمانی و مکانی در شورای ترافیک تأیید شده و به زودی اجرا می‌شود. در شش ماهه اول امسال ۵۰ سامانه نظارت و کنترل راه اندازی شده است که به صورت ۲۴ ساعته ترافیک شهر را رصد می‌کند.

وی تصریح کرد: ۵۰ سامانه جدید هم ۶ ماه دوم سال در شهر نصب می‌شود که با نصب این تجهیزات تعداد سامانه‌های کنترل و نظارت ترافیک در شیراز از ۲۶۰ سامانه می‌گذرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 529232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.