اعلام حالت آماده‌باش کامل در بغداد

امروز پایتخت عراق پس از پایان انتخابات پارلمانی و شمارش دستی آراء در حالت آماده باش کامل قرار گرفته است.

به گزارش ایمنا، بغداد الیوم نوشت: به دنبال اعلام پایان انتخابات پارلمانی عراق و شمارش دستی آرا، بغداد از بعد از ظهر روز شنبه در وضعیت آماده‌باش کامل قرار گرفته است.

رئیس ستاد مشترک ارتش عراق اعلام کرد که به منظور پیشگیری و جلوگیری از هرگونه وضعیت اضطراری پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی، نیروهای امنیتی در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.

ساعاتی قبل «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق هم گفته بود که یک طرح امنیتی در صورت حمله احتمالی به دفاتر کمیسیون‌های انتخابات در استان‌های مختلف کشور در نظر گرفته شده است و نیروهای امنیتی به عملیات نقل و انتقال و تأمین امنیت صندوق‌های رأی ادامه می‌دهند.

عبدالحسین هنداوی مشاور انتخاباتی نخست‌وزیر عراق امروز در سخنانی اعلام کرد که شمارش دستی آرای صندوق‌های رأی تعیین شده به اتمام رسیده است و نتایج شمارش دستی آرا با شمارش الکترونیکی یکسان است.

وی گفت که نتایج شمارش دستی آرا با شمارش الکترونیکی مطابقت دارد و این اتفاق در سایه ناظران تشکیلات مختلف و ناظران بین‌المللی رخ داده است.

این در حالی است بسیاری از شخصیت‌ها و ائتلاف‌های عراقی بر وقوع تقلب در انتخابات پارلمانی عراق که روز یکشنبه هفته گذشته در این کشور برگزار شد، تأکید کردند که نتایج اولیه انتخابات را قبول ندارند.

منبع: ایسنا

کد خبر 529227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.