امدادرسانی به  ۱۸۲ آسیب دیده در حادثه های دومین هفته مهرماه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۱۸۲ آسیب دیده ناشی از ۶۲ حادثه به وسیله ۷۲ تیم عملیاتی این جمعیت در دومین هفته مهرماه خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۶۲ حادثه در هفته قبلی انجام شده است و ۱۸۲ آسیب دیده ناشی حادثه در این مدت از خدمات امدادی هلال‌احمر استان اصفهان بهره‌مند شدند و حوادث جاده‌ای با ۳۹ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی در مورد حوادث تحت پوشش این جمعیت از روز شنبه ۱۰ تا جمعه ۱۶ مهرماه، اضافه کرد: در این بازه زمانی ۳۹ مورد حادثه جاده‌ای، پنج حادثه شهری، شش خدمات حضوری و هفت حادثه صنعتی و کارگاهی و پنج حادثه کوهستان به وسیله نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در امدادرسانی به حوادث رخ داده نجات یافتگان ۶۵ نفر بودند که از این تعداد ۴۳ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند و ۲۲ نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

کریمی تصریح کرد: ۱۸۴ نفر نیروی عملیاتی نجاتگر و امدادگر این جمعیت در قالب ۷۲ تیم عملیاتی با به کار گیری ۵۸ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات‌های یادشده فعالیت داشته‌اند و در این مدت شش مورد عملیات رهاسازی به وسیله نیروهای این جمعیت هلال‌احمر استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه شهروندان تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

کد خبر 528351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.