تکمیل پروژه بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی شیراز در اولویت‌ است

شهردار شیراز گفت: پروژه بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی از پروژه‌های حیاتی و اولویت‌دار شیراز است و تلاش می‌کنیم منابع مالی آن را طبق برنامه‌ریزی تأمین کنیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سید احسان اصنافی در جلسه بررسی پروژه بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی که با حضور معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، ناظر، پیمانکار و مشاور پروژه برگزار شد، اظهار کرد: خط دو مترو و بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی دو پروژه اولویت‌دار مجموعه شورا و شهرداری است؛ پس از بهبود وضعیت کرونا و پیش بینی حضور مسافران، حجم ترافیک در معابر شیراز افزایش می‌یابد و به همین دلیل بهره برداری از این پروژه‌ها برای باز شدن گره ترافیکی شهر امری اساسی است.

وی با اشاره به تلاش دولت برای تکمیل پروژه آزادراه شیراز–اصفهان افزود: با توجه به بهره‌برداری از این پروژه طی ماه‌های آتی، تکمیل بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی برای جابه‌جایی و تقسیم بار ترافیک ورودی به شیراز ضروری است.

شهردار شیراز با تاکید بر اینکه خواستار تلاش قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار بزرگراه شهید سلیمانی برای تسریع در روند تکمیل پروژه هستیم، اضافه کرد: این پروژه، یک پروژه حیاتی برای شهر است و انتظار داریم که پیمانکار آن با توجه به شروع کار شورای ششم و مجموعه شهرداری با پروژه همراهی بیشتری داشته باشد.

اصنافی از تلاش مجموعه شهرداری برای رفع مسائل مالی پروژه گفت و ادامه داد: این پروژه جز اولویت‌های شهرداری در پرداخت مالی است. منابع مالی و تهاتری را برای تکمیل پروژه فراهم می‌کنیم و با تقدیم لایحه اوراق بستانکاری به شورای اسلامی شهر برای پروژه سپهبد سلیمانی میزان پرداخت به پروژه را افزایش می‌دهیم و بخشی از منابع مالی را به صورت نقدی و بخشی را با اوراق بستانکاری تسویه می‌کنیم.

وی با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری در دیدار با هیأت دولت مبنی بر اینکه باید اعتماد عمومی را به جامعه بازگردانیم، افزود: عمل به خواسته رهبری وظیفه همه ما است و از پیمانکار پروژه می‌خواهم که با تکمیل بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی و تقدیم آن به شهروندان در مسیر عمل به خواسته ایشان قدم بگذاریم.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم سال آینده این پروژه به بهره برداری برسد و زیر بار ترافیکی برود.

در ادامه این جلسه معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: پروژه بزرگراه شهید سلیمانی پیشرفت بسیار خوبی داشت، اما در سال جاری به علت مشکلات مالی از سرعت آن کاسته شد. در راستای رفع این مشکل، رژیم مالی مخصوص پروژه را تعریف می‌کنیم تا پرداخت مالی مستمر به پروژه انجام شود و انتظار داریم قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار پروژه نیز روند احداث آن را تسریع ببخشد.

صالحی اظهار کرد: شهرداری با انجام تهاتر بخشی از مشکلات مالی پروژه را رفع می‌کند و با تقدیم متمم به شورای اسلامی شهر روند پرداخت مالی را سرعت می‌بخشد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری از یک سو پرداخت مالی را انجام می‌دهد و انتظار دارد پیمانکار نیز پروژه را تجهیز و ماشین آلات و نیروها را در جبهه‌های مختلف مستقر کند تا پروژه با برنامه زمان‌بندی به بهره برداری برسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، گفت: نقشه راه آینده این پروژه بررسی و در خصوص مباحثی چون تأمین مالی پروژه، جلوگیری از رانش زمین، احداث تونل‌ها و تکمیل قطعات آن هم بحث و تبادل نظر شد.

کد خبر 526335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.