امدادرسانی به ۲۷۱ آسیب دیده در ۸۲ حادثه اولین هفته مهرماه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۲۷۱ آسیب دیده ناشی از ۸۲ حادثه به وسیله ۱۰۰ تیم عملیاتی این جمعیت در اولین هفته مهرماه خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۸۲ حادثه در هفته گذشته انجام شده است و ۲۷۱ آسیب‌دیده ناشی از حادثه در این مدت از خدمات امدادی هلال‌احمر استان اصفهان بهره‌مند شدند. حوادث جاده‌ای با ۴۵ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی در مورد حوادث تحت پوشش این جمعیت از روز شنبه سوم تا جمعه ۹ مهرماه، اضافه کرد: در این بازه زمانی ۴۵ حادثه جاده‌ای، ۱۳ حادثه شهری، ۹ خدمات حضوری و ۱۰ حادثه صنعتی و کارگاهی، چهار حادثه کوهستان و یک حادثه خدمات مناسبتی به وسیله نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در امدادرسانی حوادث رخ داده، تعداد نجات یافتگان ۸۷ نفر بودند که از این تعداد ۵۷ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند و تعداد ۳۰ نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

ارائه خدمات به زائران حسینی در عراق

کریمی تصریح کرد: ۲۸۶ نفر نیروی عملیاتی نجاتگر و امدادگر این جمعیت، در قالب ۱۰۰ تیم عملیاتی با به‌کارگیری ۸۱ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات‌های یاد شده فعالیت داشته‌اند و در این مدت تعداد هشت مورد عملیات رهاسازی به وسیله نیروهای این جمعیت در استان انجام شده است.

وی در خصوص استقرار نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر به منظور خدمت به زائران حسینی در عراق و مرزهای زمینی، گفت: یک تیم از جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در خاک عراق و همچنین تیم ارتباطات رادیویی استان، در پایانه مرزی مهران در طول راهپیمایی اربعین خدمات بسیاری ارائه کردند.

کریمی اظهار کرد: از مردم به ویژه شهروندان تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال‌احمر تماس بگیرند.

کد خبر 526281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.