سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها بسیار خوب است

وزیر بهداشت گفت: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها بسیار خوب است که فکر می‌کنم اجرایی نشده و ما شدیداً اصرار داریم که این سند را اجرا کنیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بهرام عین الهی در اینستاگرام خود نوشت:

"اولین نشست مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ظهر امروز با حضور دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی، مهندس طاهر موهبتی معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت، دکتر سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و برخی از معاونان ایشان در محل وزارت بهداشت برگزار و درباره موضوعات مختلفی بحث و تبادل نظر شد.

ضرورت وجود برنامه جامع پزشکی

در ابتدای این نشست حجت الاسلام عاملی ضمن تبریک به دکتر عین اللهی و آرزوی موفقیت برای ایشان در سمت جدید با بیان اینکه امام حسین (ع) یک کانون انگیزه، معرفه و شناخت برای ما هستند که همه ظرفیت‌ها، تقویت می‌شوند، گفت: اربعین سرشار از معرفت، شناخت و عشق است. بیش از ۶۰ ملیت با تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند اما همگی همساز هستند.

وی با اشاره به اینکه اگر عشق را از زندگی حذف کنیم زندگی صنعتی می‌شود، عنوان کرد: با شناخت کمی که من دارم می‌دانم که فناوری‌های نو حوزه سلامت را دگرگون و پزشکی جدیدی را طراحی کرده‌اند.

متأسفانه آمار تعداد پزشکان به ازای جمعیت کشور مطلوب نیست که باید بتوانیم در این راستا جذب پزشک را افزایش دهیم.

سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها بسیار خوب است

شورا بسیاری از مشکلات را در گروه‌های مختلف رفع کرده و تداخل‌هایی که بعضاً برای ما با نهاد و سازمان‌های مختلف به وجود می‌آید هم باید به طرق مختلف رفع شوند.

دکتر عین اللهی با بیان اینکه سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها بسیار خوب است که فکر می‌کنم اجرایی نشده و ما شدیداً اصرار داریم که این سند را اجرا کنیم، گفت: مشکلی که امروز با آن مواجه هستیم توزیع نامتناسب آموزش در کشور است. حضرت آقا هم در آخرین دیداری که با ایشان داشتیم فرمودند هر کاری که انجام می‌دهید، پیوست عدالت داشته باشد.

ما به مأموریت گرایی معتقد هستیم چراکه بسیاری از مشکلات را می‌تواند حل کند، در جهت محرومیت زدایی می‌توان از این روش‌ها استفاده کرد. آموزش ما باید منطبق بر نیازهایمان باشد و به آنچه که اصلاً در کشور دیده نمی‌شود نباید توجه شود. "

سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها بسیار خوب است

سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها بسیار خوب است

کد خبر 523283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.