تزریق دوز سوم یادآور واکسن کرونا به سالمندان را توصیه می‌کند

هیات مشاور سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) روز جمعه تزریق دوز سوم یادآور واکسن کرونای فایزر را به افراد ۶۵ ساله و بالاتر و افراد در معرض خطر بالای دچار شدن به بیماری شدید کووید-۱۹ را توصیه کرد، اما با تزریق عمومی واکسن یادآور مخالفت کرد.

به گزارش ایمنا، این هیأت همچنین تزریق دوز یادآور واکسن را به کارکنان مراقبت بهداشتی و افراد دیگری مانند معلمان را که به خاطر شغلشان در معرض خطر بالایی دچار شدن به کووید ۱۹ هستند، توصیه کرد.

با وجودی که توصیه این هیأت شامل عموم مردم نمی‌شود، اما اغلب آمریکاییانی را که واکسنشان را در چند ماه پیش در ابتدای کارزار واکسیناسیون دریافت کرده‌اند، شامل می‌شود.

انتظار می‌رود که سازمان غذا و داروی آمریکا به زودی تصمیم رسمی‌اش درباره تزریق دوز سوم یادآور واکسن کرونا را اعلام کند. گرچه این سازمان الزام قانونی برای پیروی از توصیه این هیأت مشاور را ندارد، اما معمولاً این توصیه را می‌پذیرد.

«هیأت مشاور واکسن‌ها و فراورده‌های زیستی» سازمان غذا و داروی آمریکا با رأی ۱۶ به ۲ با توصیه برای تزریق دوز سوم یادآور واکسن فایزر / ‏‬ بیونتک به همه افراد ۱۶ سال به بالایی که دوز دوم واکسن را دست کم شش ماه پیش دریافت کرده‌اند، مخالفت کرد.

اعضای این هیأت در حین مباحثاتشان گفتند که شواهد موجود برای تأیید دوز یادآور برای همه افراد ناکافی است و خواستار دریافت داده‌های بیشتری درباره بی‌خطر بودن واکسن به خصوص عارضه نادر التهاب قلب در افراد جوان‌تر شدند.

اما سپس اعضای این هیأت با رأی اجماعی تزریق دوز سوم یادآور را به افراد سالمند و سایر افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای را توصیه کردند و گفتند شواهد ارائه‌شده آنها را قانع کرده است که این افراد در معرض خطر بیماری شدید کووید -۱۹ قرار دارند و با احتمال بیشتری ممکن است پس از تزریق دو دوز ابتدایی واکسن ایمنی‌شان در طول زمان افت کرده باشد.

منبع: همشهری آنلاین

کد خبر 523011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.