۳ روستای ایران نامزد دهکده جهانی گردشگری شد

معاون گردشگری از انتخاب و معرفی سه روستای ایران به سازمان جهانی جهانگردی در راستای اجرای طرح ابتکاری دهکده‌های گردشگری خبر داد.

به گزارش ایمنا، ولی تیموری گفت: در راستای اجرایی کردن طرح ابتکاری دهکده‌های گردشگری سازمان جهانی جهانگردی، سه روستای برندق، خرانق و لارک توسط کمیته داخلی معاونت گردشگری مطابق با معیارهای اعلام‌شده از سوی UNWTO انتخاب و معرفی شد.

وی درباره این طرح افزود: طرح ابتکاری دهکده‌های گردشگری سازمان جهانی گردشگری در راستای شعار سال این سازمان (گردشگری و توسعه روستایی) به کشورهای عضو ابلاغ شد. این طرح به منظور شناسایی و معرفی روستاهای گردشگر پذیر و تشکیل شبکه‌ای از روستاها در سطح جهان ارائه شد. معیارهای مورد نظر در این طرح شامل دارا بودن جاذبه‌های تاریخی فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی، صنایع دستی، محوریت اقتصاد روستا بر پایه گردشگری، مشارکت مردم روستا در فرایند توسعه و دارا بودن امکانات اولیه برای ورود گردشگر است.

معاون گردشگری ادامه داد: با توجه به این‌که در این طرح از هر کشور فقط سه روستا باید معرفی شود، بر همین مبنا کمیته‌ای در معاونت گردشگری تشکیل و بر پایه معیارهای اعلام‌شده و در راستای معرفی روستاهای گردشگر پذیر و کمتر شناخته‌شده کشور، سه روستا به نام برندق (استان اردبیل)، خرانق (استان یزد)، لارک (استان هرمزگان) برای جمع‌آوری اطلاعات انتخاب شد.

۳ روستای ایران نامزد دهکده جهانی گردشگری شد

تیموری تصریح کرد: با همکاری ادارات کل استانی اطلاعات جامعی از قبیل ویژگی‌های گردشگری روستاها، سیاست‌های روستا در خصوص توسعه پایدار و مشارکت اجتماعی، نحوه مدیریت گردشگری در روستا، شیوه‌های بازاریابی و تبلیغ جاذبه‌ها و مزیت‌های رقابتی آن جمع‌آوری و در سامانه سازمان جهانی جهانگردی وارد شد.

وی گفت: طبق برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده، قرار است آذرماه امسال اطلاعات ارسالی ارزیابی و نتیجه نهایی به کشورهای عضو اعلام شود.

۳ روستای ایران نامزد دهکده جهانی گردشگری شد

معاون گردشگری افزود: در صورت انتخاب و تأیید نهایی هر یک از این روستاها، نام آن‌ها در شبکه روستاهای گردشگری قرار می‌گیرد و به هر یک از آن‌ها، لوگو و نشان سازمان جهانی تعلق می‌گیرد و حمایت‌های "معنوی" شامل آن‌ها می‌شود.

۳ روستای ایران نامزد دهکده جهانی گردشگری شد

منبع: ایسنا

کد خبر 522852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.