ظرفیت تامین ۳۰ ساله آسفالت در معدن مصالح اولیه شهرداری تبریز

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری تبریز از ظرفیت ۳۰ ساله تأمین مصالح اولیه کارخانه آسفالت این سازمان در معدن مصالح اولیه جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بابک شریفی در برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار کرد: در راستای توزیع آسفالتی یکدست و یک‌رنگ و ارتقای کیفیت آسفالت توزیع شده، سازمان عمران تبریز اقدام به شناسایی و خرید معدن مصالح اولیه در جاده صوفیان کرده است که تا ۳۰ سال آینده مصالح اولیه کارخانه آسفالت این سازمان را تأمین می‌کند.

وی از افتتاح سه پروژه مهم رمپ خروجی بلوار شهید رجایی به بزرگراه پاسداران، بخشی از پایدارسازی ترانشه‌های بزرگراه پاسداران و اصلاح ۲۴ متری خیابان فرشته و اتصال آن به بلوار دو کمال تا پایان مهرماه خبر داد و افزود: پروژه رمپ خروجی بلوار شهید رجایی به اتوبان پاسداران با قرارداد اولیه ۶۸ میلیارد ریال آغاز شده و تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز گفت: این پروژه صرفاً یک پروژه ترافیکی نبوده و به‌دلیل واقع شدن در بافت حاشیه نشین شهر، نقش مؤثری در باز زنده‌سازی و تملک بافت ناکارآمد شهری دارد و ۱۱۰ واحد مسکونی در این راستا تملک شده که حرکت خوبی در زمینه رفع معضل حاشیه‌نشینی است.

شریفی اضافه کرد: پروژه پایدارسازی ترانشه‌های بزرگراه پاسداران با اعتبار اولیه ۱۱۰ میلیارد ریال در سطح منطقه یک دیگر پروژه سازمان عمران است که به‌دلیل ماهیت زمین‌شناختی شاهد رانش در آن منطقه بودیم و این اتفاق علاوه بر آسیب به بزرگراه پاسداران، می‌تواند موجب بروز حوادث غیرمترقبه نیز شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه امکان ایجاد فضای سبز در حاشیه بزرگراه پاسداران و مجموعه عینالی را افزایش می‌دهد که با پیشرفت فیزیکی ۳۵ الی ۴۰ درصد عملیات عمرانی پیش می‌رود.

شریفی با اشاره به پروژه اصلاح خیابان فرشته اظهار کرد: اصلاح خیابان ۲۴ متری فرشته و اتصال آن به بلوار دو کمال در حوزه شهرداری منطقه پنج، پروژه بعدی سازمان عمران است که مراحل نهایی و آماده‌سازی برای آسفالت را پشت سر می‌گذارد.

وی افزود: این پروژه با اعتبار اولیه ۳۰ میلیارد ریال، ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا دو الی سه هفته دیگر افتتاح می‌شود.

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری تبریز با اشاره به پروژه‌های تکمیل شده این سازمان در سال ۱۴۰۰ گفت: پل مرحوم مهندس اشرف‌نیا با ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار بزرگ‌ترین پروژه سازمان عمران تبریز بود که در راستای کاهش بار ترافیکی پل کابلی و اتصال مستقیم بلوار شهید باکری (ائل گلی) به بلوار شهریار (چایکنار) احداث و به بهره‌برداری رسید که گستره این پروژه یک کیلومتر از مقابل هتل شهریار تا درب مرکزی زندان تبریز است.

وی ادامه داد: پروژه تعریض جاده آناخاتون - اسپیران نیز در راستای کاهش بار ترافیکی این مسیر و پیشگیری از تصادفات احتمالی آغاز و چهار کیلومتر از این جاده تعریض شده است که عرض جاده پس از تعریض ۱۴ متر و با شانه خاکی ۱۷ متر است؛ با احتساب تعریض صورت گرفته در دو باند، در مجموع نزدیک به ۹ کیلومتر تعریض صورت گرفته است.

شریفی با اشاره به آسفالت‌ریزی صورت گرفته توسط سازمان عمران اظهار کرد: ۷۵ هزار تن آسفالت از ابتدای سال‌جاری تا به امروز توسط سازمان عمران تبریز تولید، پخت و توزیع شده است که ۳۳ هزار تن از آن توسط اکیپ‌های آسفالت سازمان و بر اساس اولویت‌های ابلاغی به سازمان توزیع شده است.

وی افزود: ۱۱ هزار تن توسط کارگاه‌های امانی مناطق ۱۰ گانه برای لکه‌گیری و چاله‌زدایی توزیع شده و ۳۱ هزار تن نیز توسط پیمانکاران مناطق و بر اساس اولویت‌های خود مناطق صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تصریح کرد: هر سال آسفالت معابر بر اساس خرابی و آسیب آن از طریق کارشناسان معاونت عمرانی و مناطق اولویت بندی شده و طی ابلاغیه‌ای به سازمان فرستاده می‌شود.

شریفی با اشاره به دلایل کندی عملیات تقاطع غیر همسطح ارتش - آزادی نیز گفت: این پروژه یک سری مسائل فنی، زیرساختی و مسائل مالی داشت که موجب کندی عملیات عمرانی این تقاطع شده است؛ اکنون مسائل فنی و جا به جایی تأسیسات آن رفع شده و پروژه به هیچ وجه تعطیل نیست و فعالیت عمرانی داخل حصار ادامه دارد.

وی افزود: طی آخرین تعهدی که پیمانکار داده است، این پروژه در نیمه اول اسفند تحویل داده خواهد شد.

کد خبر 522279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.