کارگردان زن افغانستان در رأس هیات داوران جشنواره استکهلم

«صحرا کریمی» فیلمساز زن افغانستانی به ریاست هیات داوران سی‌ودومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم استکهلم انتخاب شد.

به گزارش ایمنا از پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، صحرا کریمی فیلمساز مطرح افغانستانی و رئیس افغان فیلم که در پی پیشروی نیروهای طالبان در ماه اوت (مرداد) افغانستان را ترک کرد، به عنوان ریاست هیأت داوران دوره آتی از جشنواره بین‌المللی فیلم استکهلم انتخاب شد.

سی‌ودومین دوره جشنواره فیلم استکهلم از ۱۰ تا ۲۱ نوامبر (۱۹ تا ۳۰ آبان ۱۴۰۰) با نمایش حضوری و آنلاین ۱۰۰ فیلم در پایتخت سوئد برگزار می‌شود. هیأت داوران این رویداد سینمایی درباره برنده جایزه اسب برنزی برای بهترین فیلم و جایزه اسب آلومینیومی برای بهترین کارگردان، بهترین فیلم اول، بهترین تصویربرداری، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد و زن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

کریمی علاوه بر ریاست هیأت داوران جشنواره استکهلم، در میزگردی که با هدف آگاهی‌افزایی درباره تهدیدهایی که امروز در افغانستان متوجه هنرمندان و زنان است، شرکت خواهد کرد.

گیت شاینیوس (Git Scheynius) دبیر جشنواره استکهلم درباره انتخاب کریمی به عنوان رئیس هیأت داوران این جشنواره گفت: پشت فیلمسازان شجاعی چون صحرا کریمی می‌ایستیم و از تریبون خود برای به اشتراک گذاری پیام او درباره بحران در افغانستان استفاده می‌کنیم. مایه افتخارمان است که صحرا کریمی دعوت ما را برای ریاست هیأت داوران جشنواره استکهلم قبول کرد.

منبع: ایرنا
کد خبر 522137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.