کاهش ۵۰ درصدی مسافران اتوبوس‌های شهری در ایام کرونایی

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه از کاهش ۵۰ درصدی مسافران اتوبوس‌های شهری در ایام کرونایی خبر داد که موجب کاهش درآمدهای این شرکت شده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، ایمان غنی‌زاده در آئین تجلیل از فعالان حوزه حمل و نقل شهری اظهار کرد: در شرایط کرونایی با ۲۵۳ راننده فعال و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت کرده و روزانه ۲۵۴ هزار نفر مسافر جابه‌جا می‌کنیم.

وی افزود: کم‌درآمدی شرکت و بخش خصوصی و فرسودگی اتوبوس‌ها و عدم توانایی برای خرید اتوبوس، عمده مشکلات ما است که به‌رغم تلاش و بازدید از ۱۱ کارخانه تولید اتوبوس، نتوانستیم در بحث نوسازی موفق عمل کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه خاطرنشان کرد: سال گذشته قرارداد خرید ۱۵ دستگاه اتوبوس را با ایران خودرو دیزل عقد کردیم که ۱۲ دستگاه آن به خطوط شهری اضافه شده و سه دستگاه دیگر نیز اضافه خواهد شد.

غنی زاده با اشاره به محدودیت‌های شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در ایام پسا کرونا اضافه کرد: اگر ویروس کرونا مهار شود ما با کمبود اتوبوس مواجه خواهیم شد و نیازمند این هستیم که با کمک و حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر تبریز، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دولت محترم انقلابی، بتوانیم در پسا کرونا با در اختیار داشتن اتوبوس‌های جدید، به شهروندان خدمت کنیم.

وی تصریح کرد: شهر تبریز یک میلیون و هشتصد هزار نفر جمعیت دارد که به نسبت آن، ما باید یکهزار و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه با اشاره به حمایت‌های کرونایی از بخش خصوصی خاطرنشان کرد: ۷.۵ میلیارد تومان از آغاز شیوع کرونا به بخش خصوصی کمک کردیم تا لغو قرارداد نکنند.

غنی‌زاده تأکید کرد: از مجموعه همکاران شرکت واحد اتوبوسرانی که با تمام مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها و شرایط کرونایی توانستیم اتوبوس‌های شهری را حفظ و به تداوم فعالیت آن‌ها کمک کنیم، تشکر می‌کنم.

کد خبر 521836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.