جدیدترین اخبار اثربخشی واکسن سینوفارم در مقابل جهش‌ کرونا

ژانگ یونتائو، معاون یکی از شرکت‌های وابسته به سینوفارم این اظهارات را در مصاحبه پخش شده با گروه رسانه‌ای چین بیان کرد.

به گزارش ایمنا، شرکت داروسازی "سینوفارم" چین اعلام کرد، واکسن‌های تازه توسعه یافته این شرکت که انواع دلتا و بتا ویروس کرونا را مورد هدف قرار می‌دهد بسیار مؤثر است.

ژانگ یونتائو، معاون یکی از شرکت‌های وابسته به سینوفارم این اظهارات را در مصاحبه پخش شده با گروه رسانه‌ای چین اظهار کرد:این شرکت چهار واکسن ارتقا یافته علیه کووید -۱۹ را در نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات چین (CIFTIS) که از دوم تا هفتم سپتامبر سال جاری میلادی در پکن برگزار شد، معرفی کرد. این واکسن‌ها براساس فناوری‌های متفاوت نظیر بر پایه پروتئین نوترکیب، غیرفعال یا ضعیف‌شده و mRNA توسعه یافته اند.

نخستین واکسن سینوفارم، مانند واکسن چینی دیگر ساخت شرکت سینوواک با نام "کروناواک"، بر اساس فناوری سنتی ساخت واکسن است که از ویروس غیرفعال‌شده یا مرده که نمی‌تواند در سلول‌های انسانی تکثیر کند، استفاده می‌کند تا پاسخ ایمنی را برانگیزد.

دو واکسن غیرفعال جدید، نسخه‌های ارتقا یافته دو واکسنی هستند که به ترتیب توسط مؤسسه محصولات بیولوژیکی پکن (BIBP) و مؤسسه محصولات بیولوژیکی ووهان (WIBP) که از ابتدای سال جاری در بازار بوده‌اند، توسعه یافته‌اند.

منبع: شفا آنلاین
کد خبر 521691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.