چند روز بعد از تزریق واکسن کرونا، مصون می‌شویم؟

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که تقریباً تمامی افراد، ۱۴ روز پس از تزریق دز دوم واکسن کرونای خود آنتی بادی دارند.

به گزارش ایمنا، محققان «کالج امپریال لندن» و Ipsos MORI، آخرین گزارش نظارت بر آنتی بادی خود را منتشر کردند که نشان می‌دهد تقریباً ۱۰۰ درصد از افراد ۱۴ روز پس از تزریق دوز دوم واکسن‌های کرونا فایزر و آسترازنکا، آنتی بادی مثبت هستند.

در این مطالعه بیش از ۲۰۷ هزار و ۳۳۷ نفر در انگلیس در فاصله زمانی میان ۱۲ تا ۲۵ مه ۲۰۲۱ خود را با استفاده از یک تست انگشتی در خانه آزمایش کرده و آنتی بادی‌های کووید -۱۹ را به دنبال ابتلاء به عفونت طبیعی کرونا یا واکسیناسیون ردیابی کردند.

نتایج این مطالعه نشان داد که پس از تزریق دوز اول هر یک از این دو واکسن کرونا، نسبت افرادی که تست آنتی بادی مثبت داشتند در چهار تا پنج هفته پس از تزریق دوز اول به اوج خود رسید و سپس شروع به کاهش کرد، اما این نسبت در افرادی که دوز دوم واکسن کرونای خود را تزریق کرده بودند، افزایش چشمگیری داشت.

یافته‌های این مطالعه بر نیاز همه افراد به دریافت هر دو دوز واکسن کرونا به منظور برخورداری از بهترین شانس محافظت در برابر این بیماری با برداشته شدن محدودیت‌ها تأکید می‌کند.

نتایج این مطالعه نشان داد که بیش از ۹۰ درصد از افراد بالای ۶۵ سال از نظر آنتی بادی مثبت بودند که در افراد بالای ۷۵ سال به ۹۵ درصد افزایش یافت و این میزان در افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله، ۳۶ درصد بود. چرا که در زمان گزارش، یک چهارم پاسخ دهندگان ۱۸ تا ۲۴ ساله اظهار داشتند که یک یا دو دوز از واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند در حالی که ۹۹ درصد از افراد بالای ۷۵ سال هر دو دوز واکسن کرونای خود را دریافت کرده بودند.

منبع: ایرنا

کد خبر 521447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.