تعیین تکلیف طبقه دوم قبور متوفیان کرونایی/ بستگان درجه یک به وادی رحمت مراجعه کنند

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از امکان خرید و تدفین در طبقه دوم قبور متوفیان کرونایی برای بستگان درجه یک خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، فرخ جلالی اظهار کرد: بر اساس اعلام ستاد پیشگیری از کرونا، طبقه دوم آن دسته از قبور متوفیان کرونایی که یکسال از تاریخ دفن آنان گذشته باشد، قابل واگذاری و دفن خواهد بود.

وی با اشاره به شبهات بهداشتی قبور متوفیان کرونایی، اظهار کرد: اگرچه به هنگام دفن، مواد ضدعفونی برای میکروب‌زدایی استفاده می‌شود، اما با گذشت یکسال، هیچ عفونتی در خاک باقی نمانده و امکان دفن متوفیان عادی در طبقه دوم قبور مذکور فراهم می‌شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با بیان اینکه به هنگام دفن اموات کرونایی، هزینه دو قبر از بستگان آنان گرفته شده است، افزود: بستگان متوفیان یاد شده برای تدفین اموات خود، فقط مابه‌التفاوت قیمت قبور را پرداخت خواهند کرد.

جلالی در عین حال با اشاره به اینکه این مقررات شامل بلوک ۶۵ نمی‌شود، تصریح کرد: در بلوک مذکور فقط هزینه یک قبر اخذ شده و برای خرید قبر، قیمت طبقه اول محاسبه خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه متوفیان کرونایی در عمق دو متری تدفین می‌شوند، طبقه دوم قبور فقط برای دفن متوفیان عادی امکان‌پذیر است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با بیان اینکه تعداد متوفیان کرونایی همچنان در حال افزایش است، از شهروندان خواست ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حتی برای تدفین متوفیان عادی نیز فقط ۱۵ نفر از بستگان درجه یک در مراسم تشییع حضور یابند.

جلالی با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان بهداشت، از هر ۱۲۰ نفر حاضر در ازدحام‌های وادی رحمت، ۳۰ نفر مبتلا به کرونا بوده‌اند، گفت: افراد مسن، کودکان و افراد با بیماری‌های زمینه‌ای از حضور در آرامستان‌های تبریز خودداری کنند.

کد خبر 521381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.