سرمربی عراق: باید اعتراف کنم که ایران بسیار بهتر از ما بود

ادووکات اعتقاد دارد که ایران برابر عراق شایسته پیروزی بود.

به گزارش ایمنا، دیک ادووکات، سرمربی تیم ملی فوتبال عراق پس از شکست ۳ بر صفر تیمش مقابل ایران در نشست خبری گفت: انتظارات بالایی برای این بازی داشتیم، اما باید اعتراف کنیم که ایران بسیار بهتر بود و ما به تیم بهتری باختیم. آنها شایسته این پیروزی بودند.

وی افزود: تنها دو اردوی یک هفته‌ای و بازی‌هایی مقابل تیم‌های آماتور داشتیم. الان متوجه هستم که چرا تیم پیش از این با پنج بازیکن در دفاع کار می‌کرد و نه چهار مدافع. من متوجه هستم که چرا مردم عراق ناراحت هستند، اما هنوز هشت بازی دیگر پیش‌رو داریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال عراق خاطرنشان کرد: در این سطح اشتباهات زیادی داشتیم. روی گل‌های اول و دوم واقعاً اشتباهات ابتدایی داشتیم. گل سوم روی حرکت عالی تیم مقابل بود. مقابل کره‌جنوبی ما بسیار خوب دفاع کردیم، اما در این بازی از هم پاشیده شدیم.

ادووکات فزود: به عنوان سرمربی یک تیم ملی وظیفه من نیست که بازیکنان را از نظر بدنی آماده کنم و این مسئله باید در باشگاه‌ها اتفاق بیفتد. ما هماهنگی بازی با کره‌جنوبی را نداشتیم.

وی تأکید کرد: آمده بودیم که دفاع کنیم و در ضد حمله ضربه بزنیم. در بازی‌هایی که در اردو مقابل تیم‌های آماتور انجام دادیم، با چهار دفاع بازی کردیم و مقابل کره جنوبی این مسئله مؤثر واقع شد، اما مقابل ایران نه. بازیکنان ما باید سطح بازی خود را ارتقا دهند.

سرمربی تیم ملی فوتبال عراق همچنین گفت: باید به دنبال بازیکنان خوب عراقی در خارج از عراق باشیم که در کوران مسابقات قرار دارند. باید آنها را پیدا کنیم تا تیم ملی عراق را تقویت کنیم.

کد خبر 520433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.