اصفهان نارنجی شد/۱۰ ایستگاه سنجش کیفی هوا در وضعیت ناسالم

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۴ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز _سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۴ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۱۲۵ و ۱۷۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای عموم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی روی شاخص ۱۵۳ و در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر بر روی شاخص ۱۳۳ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۱۲۰ و ۱۲۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۹۳ و ۹۴ در وضعیت سالم و دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه بر روی شاخص ۸۱ و در وضعیت سالم است.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده میدان انقلاب و رهنان به ترتیب روی شاخص ۱۰۵ و ۸۳ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و سالم قرار دارد و اکنون وضعیت کیفی هوا در ایستگاه فرشادی ناسالم برای عموم و بر روی شاخص ۱۵۲ است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 520147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۷
    0 0
    آقا میگید اصفهان نارنجی شد آدم فکر میکنه کرونا رو میگید