ابتلای ۳۶ درصد شرکت‌کنندگان در مراسم تدفین به کرونا

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز از رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان در وادی رحمت به شدت انتقاد کرد و گفت: طبق نظرات کارشناسان ۳۶ درصد حاضران در مراسم های تدفین، کرونایی هستند.

به گزارش ایمنا، فرخ جلالی اظهار کرد: متأسفانه عموم شهروندان بدون توجه به اصول بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی در اماکن عمومی، با جمعیتی انبوه در مراسمات تشییع و تدفین حاضر می‌شوند.

وی آوردن کودکان به اماکن پرازدحام و آلوده مانند وادی رحمت را بسیار خطرناک و قابل تأمل خواند و افزود: جای تأسف است که رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حضور با حداقل نفرات در مراسم تشییع و تدفین در بین شهروندان به حداقل رسیده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به ازدحام مردم و حضور با ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر برای مراسم تشییع و تدفین هشدار داد و گفت: بر اساس بررسی‌های کارشناسان بهداشتی از هر ۱۲۰ نفری که در این تجمعات حضور دارند به طور متوسط ۳۰ نفر آلوده به ویروس کرونا هستند.

جلالی با تاکید بر اینکه به طور حتم این تعداد افراد مبتلا یا ناقل کرونایی به سرعت حاضران دیگر را هم آلوده می‌کنند، افزود: چه بسا افرادی که پس از حضور در ازدحام‌های تشییع و تدفین مبتلا به کرونا شده و سرنوشت ناگواری داشته‌اند.

وی با هشدار مجدد نسبت به افزایش ۱۰۰ درصدی متوفیان کرونایی در تبریز، گفت: گرچه تاکنون برای تامین رفاه حال مردم از اعمال محدودیت خودداری کرده بودیم ولی با مشارکت نیروی انتظامی نسبت به اعمال محدودیت برای مراسم تدفین و تشییع اقدام کرده و فقط به وابستگان درجه یک مجوز حضور داده می‌شود.

به گفته مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز، ضمن ممنوعیت هرگونه تجمع در وادی رحمت، فقط به ۱۰ تا ۱۵ نفر از بستگان درجه یک اموات اجازه حضور در مراسم تشییع و تدفین صادر خواهد شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 518883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.