دوز دوم واکسن‌های آسترازنکا و اسپوتنیک، نیمه دوم شهریورماه وارد کشور می‌شود

‌رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون ۱۹۷ هزار دوز آسترازنکا و پنج هزار دوز اسپوتنیک وی در نوبت اول در آذربایجان شرقی تزریق شده و براساس وعده‌ای که به ما داده‌اند دوز دوم این واکسن‌ها در نیمه دوم شهریورماه وارد کشور شده و به استان‌ها انتقال داده خواهد شد.

به گزارش ایمنا، محمد حسین صومی روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه در آئین افتتاح مرکز واکسیناسیون خودرویی ضمن قدردانی از خدمات سپاه و بسیج برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: سپاهیان عزیز همواره احساس مسئولیت می‌کنند و انقلابی بودن یعنی پایبندی به عهد و پیمان؛ اکنون نیز از مجموعه سپاه و بسیج تشکر می‌کنیم که برای تأمین سلامت مردم احساس مسئولیت می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی از مصادیق انقلاب، احساس مسئولیت حاکمیت در مقابل مردم است و اکنون شاهد هستیم که سپاه، بسیج و سایر نهادها هرچه که در توان دارند، به کار می‌گیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هماهنگی بین نیروها را بزرگترین مزیت آذربایجان‌شرقی عنوان کرد و افزود: همین ویژگی باعث شده است که آذربایجان‌شرقی به لحاظ ابتلاء و بستری بیماران در رتبه سی‌ام باقی بماند و امیدواریم این وضعیت هر روز بهبود یابد.

وی خاطرنشان کرد: ما همواره می‌گوئیم که ۲۵ درصد از موضوعات در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد و انصافاً مابقی ۷۵ درصد در دوران کرونا از سوی سایر نهاد به خوبی نمایان شد و از روز اول سپاه، بسیج، امام جمعه، استاندار و … همگی احساس مسئولیت کرده و وارد میدان شدند.

صومی با قدردانی از حمایت‌های سردار خرّم، فرمانده سپاه عاشورا، افزود: سردار خرم هماهنگی‌های زیادی ایجاد کرد و هرکجا که کمک نیاز بود، با پیگیری‌های خود امکانات را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داد.

وی با بیان اینکه مهمترین موضوع جلوگیری از داغدار شدن خانواده‌هاست، اظهار کرد: مطمئن هستیم که با تغییر دولت نیز همین رویکرد و احساس مسئولیت با شدت بیشتری تداوم خواهد داشت.

صومی در خصوص آمار واکسیناسیون در استان گفت: تاکنون ۳۴.۵ درصد افراد بالای ۱۸ سال استان واکسینه شده‌اند که متأسفانه در دو هفته اخیر درجا زدیم ولی با این وجود آذربایجان‌شرقی بیشترین آمار واکسیناسیون روستایی‌ها را در اختیار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: اگر هر روز ۶۰ هزار واکسن در اختیار ما قرار دهند، می‌توانیم بالای ۶۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در استان را واکسینه کنیم.

بنا بر گزارش ایسنا، مرکز واکسیناسیون خودرویی سپاه عاشورا با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جانشین فرماندهی سپاه عاشورا در مقابل ساختمان معاونت بهداشت و درمان سپاه عاشورا افتتاح شد. این مرکز همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۸ و در روزهای تعطیل نیز در صورت تأمین واکسن از سوی وزارت بهداشت، آماده خدمات دهی به عموم مردم تبریز خواهد بود.

کد خبر 518825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.