انهدام چهارمین کاروان تجهیزات نظامیان تروریست آمریکا در عراق

منابع عراقی گزارش دادند که یک کاروان حامل تجهیزات لجستیک متعلق به نظامیان تروریست آمریکا منهدم در استان عراق شده است.

به گزارش ایمنا، منابع عراقی، بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) گزارش دادند که یک کاروان حامل تجهیزات لجستیک متعلق به نظامیان تروریست آمریکا منهدم شده است.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» که اخبار مقاومت را پوشش می‌دهد خبر داد که این کاروان در استان بغداد هدف حمله قرار گرفته است.

ظهر امروز نیز سه کاروان نظامی متعلق به ائتلاف آمریکا در بخش‌های مختلفی از خاک عراق هدف حمله قرار گرفته است. یکی از کاروان‌ها در استان «الدیوانیه»، دیگری در «بابل» و کاروان سوم در شهر «السماوه» هدف حمله قرار گرفته است.

تا این لحظه، هیچ گروهی مسئولیت حمله به کاروان‌های یادشده را بر عهده نگرفته است.

در طول هفته به تعدد، محموله‌های مورد نیاز نیروهای آمریکایی و همچنین تسلیحات سبک از طریق کامیون‌ها و به واسطه شرکت‌های عراقی از مرز «جریشان» کویت وارد عراق می‌شود؛ گذرگاهی که دولت بغداد تسلط و نظارتی بر آن ندارد.

استفاده مداوم ائتلاف آمریکایی از این گذرگاه بدون نظارت دولت مرکزی عراق انتقاد محافل سیاسی این کشور را برانگیخته است، به طوریکه «بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، پیشتر بر ضرورت نظارت دولت بر گذرگاه مرزی «جریشان» مانند سایر گذرگاه‌های مرزی کشور تاکید کرد و باقی ماندن این گذرگاه به این شکل را خطری برای حاکمیت عراق دانست.

از سوی دیگر، پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸ در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس سابق سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد؛ اما آمریکا همچنان بر حضور نظامیان خود در خاک عراق اصرار می‌ورزد.

منبع: فارس

کد خبر 515351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.