آمار کرونا همدان ۲۱ مرداد؛ ۱۲ فوتی و ۱۳۴ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۲ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _پنج‌شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۰ _ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۴ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی افزود: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۱۱۶ مورد بوده است که ۲۲۵ نفر در بخشی عادی و ۲۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند که حال ۴۶ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۲۱ هزار و ۴۸۴ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان چهار مورد فوتی ثبت شده است، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون دو هزار و ۴۳۰ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، گفت: تاکنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد یک هزار و ۲۴ نفر، بهار یک هزار و ۱۲۰ نفر، تویسرکان یک هزار و ۱۵۸ نفر، رزن ۸۹۶ نفر، درگزین ۳۰۶ نفر، فامنین ۳۴۴ نفر و کبودر آهنگ یک هزار و ۱۴۶ نفر بوده است.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون در شهرستان ملایر چهار هزار و ۸۲ نفر، نهاوند دو هزار و ۶۱۲ نفر و همدان هشت هزار و ۳۰۴ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۴۹۲ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی گفت: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام شود، می‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

طاهری تاکید کرد: اگر عادی انگاری شود و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان رعایت نشود، دچار بحران افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌ومیر خواهیم شد.‌

کد خبر 514131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.