حریق هتل آپارتمان ۳ طبقه در شیراز

رییس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز گفت: نجاتگران آتش نشانی ۱۵ تن از مسافران این هتل آپارتمان را که در طبقات گرفتار شده بودند به محل امن منتقل کردند.

محمد هادی قانع، در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در این باره اظهار کرد: در ساعت ۱۱:۳۸ امروز مشاهده شدن دود و زبانه کشیدن شعله‌های آتش از واحد شرقی در طبقه سوم یک هتل آپارتمان سه طبقه واقع در خیابان حدادی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شیراز اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز، آتش نشانان را از ایستگاه یک به همراه خودروهای اطفا حریق به محل حادثه اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد کانون آتش سوزی آشپزخانه این واحد بوده و آتش گرفتن هود آشپزخانه منجر به آتش سوزی و سرایت آن به لوازم قابل اشتعال شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز با بیان اینکه شعله‌های آتش در این واحد به سرعت در حال گسترش بود، تصریح کرد: این امر باعث بروز دود سنگین در طبقات شد.

قانع اضافه کرد: آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه نسبت به اطفا حریق، نجات مسافران و خارج کردنشان به بیرون از هتل اقدام کردند.

وی با بیان اینکه همزمان با عملیات اطفای حریق، آتش نشانان عملیات تهویه دود از محیط را نیز آغاز کردند، گفت: نجات گران آتش نشانی ۱۵ تن از مسافران این هتل آپارتمان را که در طبقات گرفتار شده بودند به محل امن منتقل کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز افزود: پس از اطفا کامل حریق و لکه‌گیری، آتش نشانان به عملیات خود خاتمه دادند.

قانع با بیان اینکه علت قطعی بروز این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی بررسی و اعلام خواهد شد، افزود: خوشبختانه این آتش سوزی مصدوم نداشت و تنها خسارات مالی بر جای گذاشت.

کد خبر 510633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.