افزایش ۹ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی

امروز قیمت طلا به علت پایین نگه داشتن نرخ بهره در آمریکا و نیز کاهش ارزش دلار به کمترین میزان طی دو هفته گذشته، ۹ دلار در هر اونس افزایش یافت.

به گزارش ایمنا، امروز قیمت فلز زرد در بازارهای جهانی به دلیل عدم تمایل بانک مرکزی آمریکا به تغییر نرخ بهره در این کشور، با افزایش مواجه شد، البته کاهش ارز دلار نیز به افزایش قیمت طلا کمک کرد.

امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی ۹.۱ دلار در هر اونس افزایش یافت و به قیمت ۱۸۱۶.۶ دلار معامله شد، قیمت این فلز امروز در کمترین زمان ۱۸۱۴.۷ دلار و در بیشترین زمان به قیمت ۱۸۱۹.۵ دلار به فروش رفت, قیمت این فلز گرانبها امروز نسبت به یک ماه گذشته ۵۶ دلار افزایش داشت اما در مقایسه با یک سال گذشته ۱۵۳ دلار کاهش داشت.

در گروه سایر فلزات گرانبها نیز قیمت نقره ۳۵ سنت افزایش داشت و هر اونس از این فلز به قیمت ۲۵.۹ دلار به فروش رفت، فلزات پلاتینوم و پالادیوم نیز افزایش‌هایی به ترتیب ۸ و ۲۲ دلار را تجربه کردند.

خبرگزاری رویترز نوشت: «پس از اینکه جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا، لحن بسیار ملایمی در باره افزایش نرخ بهره در این کشور از خود نشان داد، سرمایه گذاران به سمت فلز زرد روی آوردند که قیمت را در بازار بالا کشید.»و اکنون سرمایه گذاران فلز زرد آمارهای بیکاری آمریکا را برای تصمیم گیری روی فلز زرد رصد می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، کاهش ارزش دلار نیز عامل دیگری برای افزایش تند طلا در بازار شده است.

رئیس فدرال رزرو آمریکا گفت: «ارزش شاخص دلار به کمترین میزان دو هفته گذشته رسیده و از آنجایی که کاهش ارزش دلار، طلا را برای خریداران با دیگر ارزها ارزان‌تر می‌کند، باعث افزایش تقاضا و افزایش قیمت شده است.»

تحلیلگران می‌گویند: «نقطه مقاومت طلا در هفته آتی روی رقم ۱۸۳۰ تا ۱۸۴۰ دلار در هر اونس خواهد بود.»

شورای جهانی طلا هم گفته است، تقاضا برای طلا در نیمه دوم امسال به دلیل خرید از سوی بانک مرکزی و سرمایه گذاران به بیشترین سطح سه ماهه رسیده است.

در بازار آتی آمریکا هم نرخ طلا با ۰.۹ دلار افزایش به قیمت ۱۸۱۵ دلار در هر اونس معامله شد.

کد خبر 510616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.