۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
هوای اصفهان سالم شد

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۹۹ در وضعیت زرد و سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز _پنجشنبه هفتم مردادماه_ با قرار گرفتن روی شاخص ۹۹ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۸۳ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده بود.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب با قرار گرفتن روی شاخص ۶۸ و ۱۱۱ در وضعیت سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است، دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی بر روی شاخص ۱۰۳ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری روی عدد ۹۱ ثبت شده است و در وضعیت سالم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی بر روی شاخص ۸۰ و در وضعیت سالم است.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی به ترتیب با قرار گرفتن روی عدد ۵۳ و ۸۲ در وضعیت سال ثبت شده است و شاخص کیفی هوای مبارکه روی عدد ۶۹ و در وضعیت سالم قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده میدان انقلاب، رهنان به ترتیب بر روی شاخص ۸۶ و ۱۰۱ و در وضعیت سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس است و دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه فرشادی فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.‌

کد خبر 510579

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.