تحقیق و تفحص از وزارت نفت در کمیسیون انرژی تصویب شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای کمیسیون با درخواست عده ای از نمایندگان به منظور تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت خبر داد.

مصطفی نخعی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در خصوص نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جلسه امروز کمیسیون با دو دستور کار برگزار شد؛ ابتدا درخواست عده‌ای از نمایندگان برای اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس در خصوص عدم توسعه و تولید حداکثری از میادین نفتی مشترک با کشورهای عراق و عربستان؛ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: آقای خضریان به عنوان نماینده متقاضیان توضیحات خود را در این خصوص ارائه کرد، سپس نمایندگان وزارت نفت پاسخ‌های خود را ارائه کردند. نهایتاً تصمیم بر این شد که وزارت نفت گزارش تکمیل تری را متناسب با سوالاتی که مطرح شده به کمیسیون ارائه کند و کمیسیون پس از بررسی مجدد نظر خود را به صحن اعلام کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دستور کار دوم کمیسیون بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت بود که آقای خضریان به عنوان نماینده متقاضیان مسائلی را مطرح کردند. توضیحات از سوی معاونین وزارت نفت نیز ارائه شد. نهایتاً رأی‌گیری صورت گرفت و اعضای کمیسیون با رأی قاطعی با این تحقیق و تفحص موافقت کردند.

وی در ادامه تاکید کرد: اکنون این امر ارجاع می‌شود به هیأت رئیسه مجلس و پس از بررسی در صحن مجلس در صورت تصویب در آنجا، مجدداً به کمیسیون ارجاع شده و ۱۵ عضو تیم تحقیق کننده انتخاب خواهند شد.

کد خبر 509943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.