دستور وزیر بهداشت برای آغاز واکسیناسیون ۴۸ سال به بالا در برخی استان‌ها

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مراجعه به مراکز واکسیناسیون در روز گذشته کمتر بوده است، در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: باتوجه به تأمین و پشتوانه کافی واکسن و همچنین توسعه مراکز تزریق در سراسر کشور شایسته است که این مراکز و واکسن در اختیار با ظرفیت حداکثری موردبهره برداری قرار گیرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سعید نمکی در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، اقدامات ضروری در زمینه بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت مراکز و واکسن را تشریح کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

«با سلام و تبریک عید سعید قربان و خداقوت در مقابله نفس گیر با پیک پنجم بیماری و سپاسگزاری از زحمات کلیه عزیزان جهت افزایش مراکز واکسیناسیون و همچنین سرعت عمل بیشتر؛ از آنجا که به‌دلیل پوشش واکسیناسیون جمعیت بالای ۶۰ سال و استان‌های جنوبی و جنوب شرقی بالای ۵۰ سال به حد قابل قبولی رسیده‌ایم مراجعه به مراکز واکسیناسیون در روز گذشته کمتر بود.

لذا با توجه به تأمین و پشتوانه کافی واکسن و همچنین توسعه مراکز تزریق در سراسر کشور که آمادگی تزریق روزانه بیش از پانصد هزار نفر را دارد شایسته است که این مراکز و واکسن در اختیار با ظرفیت حداکثری مورد بهره برداری قرار گیرد. لذا انجام موارد زیر ضروری است:

سریعاً اعلام شود کلیه افراد بالای ۶۰ سال که تاکنون مراجعه نکرده و یا در سایت ثبت‌نام نکرده‌اند با اطلاعیه و یا هر شیوه‌ای مناسب در کلیه کشور دعوت به ثبت نام و نوبت‌دهی شوند.

در استان‌هایی که بالای ۵۰ سال گروه هدف می‌باشند برای این گروه سنی آگهی شود.

استان‌هایی که گروه هدف بالای ۶۰ سال و آنها که بالای ۵۰ سال هستند در صورتیکه ۷۵ درصد از گروه‌های سنی هدف را واکسینه کرده‌اند می‌توانند از فردا برای جمعیت ۶۰-۵۸ ساله در استان‌هایی که گروه سنی هدف، بالای ۶۰ سال بوده و ۵۰-۴۸ ساله در استان‌هائی که گروه سنی هدف بالای ۵۰ سال است، ثبت نام آغاز و واکسیناسیون این گروه با نوبت دهی شروع شود.

خوشبختانه واکسن به اندازه کافی موجود است و همکاران با محاسبه جمعیت جدید هدف، واکسن مورد نیاز را درخواست کنند تا سریعاً ارسال شود».

کد خبر 508914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.