بیمارستان‌های تهران به حالت آماده‌باش درآمدند

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن اعلام آماده باش بیمارستان‌ها در استان تهران جهت پذیرش بیماران کرونایی، در خصوص تعطیلات شش روزه تهران و البرز، گفت: مراکز بهداشتی، درمانی، مراکز واکسیناسیون کرونا، بخش های درمانی خصوصی و مطب ها شامل این تعطیلات نخواهند بود.

به گزارش ایمنا، علیرضا زالی با اشاره به تعطیلی شش روزه در استان تهران و البرز از فردا، اظهار کرد: با توجه به شرایط جدیدی که در استان تهران اجرایی خواهد شد و تعطیلات یکپارچه دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها در این جلسه هماهنگی‌های لازم صورت گرفت؛ همچنین هماهنگی با نیروی انتظامی برای کنترل مبادی خروجی تهران انجام شد به گونه‌ای که پلاک‌های بومی دو استان تهران و البرز ممنوعیت خروج از این استان دارند و ورود پلاک‌های غیر بومی نیز به دو استان تهران و البرز نیز ممنوع خواهد بود و نظارت بر ترددها در این ایام با شدت بیشتری انجام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه تهران میزان بستری بالایی دارد، هماهنگی لازم انجام شده تا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آمادگی لازم برای پذیرش بیماران کرونایی را داشته و در حالت آماده باش باشند.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران تصریح کرد: بر اساس بخشنامه ابلاغ شده، مراکز درمانی و بهداشتی به ویژه مراکزی که واکسیناسیون را انجام می‌دهند شامل این تعطیلات نیستند و در این ایام فعالیت خواهند کرد. به این ترتیب تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در این ایام شش روزه تعطیلی فعالیت خواهند داشت.

وی ادامه داد: در مورد مطب‌ها، مراکز درمانی، آزمایشگاه‌ها و رادیولوژی ممکن است با توجه به اینکه بیمارستان‌ها درگیر پذیرش بیماران کرونایی هستند، مردم به این مراکز مراجعه کنند. لذا این تعطیلی شامل این بخش‌ها و بخش‌های درمانی خصوصی نخواهد بود و مطب‌ها در این ایام فعال خواهند بود.

زالی به ثبت دو رکورد جدید در آمار شیوع کرونا ویروس اشاره کرد و افزود: متأسفانه امروز دو رکورد در تهران به ثبت رسیده که از زمان آغاز شیوع کرونا ویروس تا کنون چنین آماری ثبت نشده بود به شکلی که برای اولین بار میزان بستری‌ها در تهران از مرز هشت هزار نفر عبور کرد در حالی که بالاترین آمار بستری در تهران هفت هزار و ۶۰۰ نفر بود.

وی اظهار کرد: اتفاق ناگوار دیگری که رخ داده این است که برای نخستین بار مراجعین سرپایی از ۲۰ هزار نفر عبور کرده که هر دوی این آمارها از آغاز شیوع کرونا تا کنون به ثبت نرسیده بود.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران تاکید کرد: ثبت این آمارها نشان از سرعت بالای سرایت این بیماری دارد و کادر درمان در تلاش است تا آمادگی بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران کرونایی در جهت کنترل این بیمار گام بردارد؛ متأسفانه در روز گذشته تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا ویروس در تهران ۹۲ نفر بوده است.

وی در خصوص نظارت بر اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: با دستور استاندار تهران کارگروه مشخصی مسئولیت پیگیری و تحقق مصوبات را بر عهده دارد، همچنین گروه‌هایی شامل گشت‌های نظارتی بر روند اجرای مصوبات نظارت خواهند داشت.

منبع: ایسنا

کد خبر 508361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.