پردرآمدترین رشته‌های شاخه علوم انسانی در ایران کدام است؟

یک مشاور تحصیلی درباره پرطرفدارترین رشته‌های گروه آموزشی علوم انسانی توضیحاتی ارائه داد.

مائده کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: شرکت کنندگان گروه آزمایش انسانی به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ گروه نخست از همان ابتدا با هدف تحصیل در دانشگاه فرهنگیان وارد رشته انسانی شده‌اند و دسته دوم متقاضیانی هستند که با هدف حضور در رشته‌هایی مثل روانشناسی، حقوق و مشاوره وارد این رشته شده‌اند.

وی در رابطه با علاقه شرکت کنندگان گروه آزمایشی علوم انسانی، گفت: عمده شرکت کنندگان گروه آزمایشی انسانی به پذیرفته شدن دانشگاه فرهنگیان فکر می‌کنند. رشته‌های انسانی مانند حقوق و روانشناسی رشته شناور است که پذیرش در این رشته‌ها سخت است.

این مشاور تحصیلی، ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان به دلیل داشتن استخدام تضمینی و پرداخت حقوق به پذیرفته شدگان از همان بدو ورود یکی از گزینه‌های پرطرفدار است. افراد با تراز رتبه شش هزار و ۵۰۰ به بالا می‌توانند این دانشگاه را انتخاب کنند. پذیرش در دانشگاه فرهنگیان باعث می‌شود تا متقاضی به کسب درآمد نزدیک‌تر شود، اما سطح درآمد افزایش زیادی ندارد.

وی افزود: افرادی که ادامه تحصیل در رشته‌هایی مثل روانشناسی و حقوق را انتخاب می‌کنند در صورتی که سطح علمی بالایی داشته باشند به کسب درآمد خوبی در آینده خواهند رسید، اما رسیدن به این درآمد بالا زمان‌بر خواهد بود. در صورتی که متقاضی این گروه آزمایشی هدفی بلند مدت را در سر می‌پروراند باید خود را برای ورود به رشته‌هایی مثل اقتصاد، حقوق بین‌الملل و جامعه‌شناسی آماده کند. این رشته‌ها زمینه مهاجرت خوبی دارد.

کد خبر 506312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.