تشریح آخرین وضعیت واکسیناسیون خبرنگاران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فعالان رسانه و خبرنگاران در شمار مشاغل پرخطر هستند، گفت:در حال حاضر در حال انجام ثبت‌نام خبرنگاران هستیم و در ادامه با توجه به شرایط تامین واکسن، واکسیناسیون انجام می‌شود.

به گزارش ایمنا، سیدعباس صالحی در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره خسارت‌های شیوع ویروس کرونا به حوزه فرهنگ و هنر، گفت: ویروس کرونا چه در سطح دنیا و چه در سطح ملی خسارت‌های زیادی به حوزه فرهنگ و هنر وارد کرد و بخش فرهنگ و هنر کشور ما نیز از این قاعده مستثنا نبوده است.

وی با اشاره به اینکه مشاغلی که خصلت تجمعی دارند از کرونا آسیب جدی دیدند، ادامه داد: مشاغلی مثل فرهنگ و هنر، گردشگری و … که خصلت تجمعی و اجتماع دارد در این یک سال و نیم گذشته آسیب‌ها و خسارت‌های جدی دید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: بخش فرهنگ و هنر ایران از اسفندماه که شاهد شیوع ویروس کرونا بودیم تا اواخر اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ افزون بر ۹ هزار میلیارد تومان خسارت دیده است که حجم قابل توجهی است.

صالحی با بیان اینکه جبران این خسارت با توجه به شرایط اقتصادی کشور دشوار است، یادآور شد: با این وجود اقدامات حداقلی برای جبران بخشی از این خسارت‌ها صورت گرفت که اعطای تسهیلات معیشتی به هنرمندان، همچنین اعطای تسهیلات ۷۰۰ میلیارد تومانی از طریق سامانه کارا در مرحله اول و مرحله دوم آنکه اخیراً ثبت ام آن شروع شده و … از این جمله است.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات معیشتی به اعضای صندوق هنرمندان نیز گفت: حدود ۸۰ هزار نفر عضو این صندوق هستند که ۲۰ هزار نفر از آنان در مشاغل دیگری هم فعالیت دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی در خصوص واکسیناسیون خبرنگاران، گفت: واکسیناسیون بر اساس اولویت‌هایی در حال انجام است و بعد از کادر درمان، افراد پرخطر و بیماران زمینه‌ای و افراد سالمند نوبت به مشاغل پرخطر می‌رسد که خبرنگاران نیز در ذیل مشاغل پرخطر تعریف شده و واکسیناسیون آنها انجام می‌شود.

صالحی با بیان اینکه فعالان رسانه و خبرنگاران در شمار مشاغل پرخطر هستند، افزود: واکسیناسیون‌ها بر اساس اولویت اعلام شده در حال انجام است و در حوزه خبرنگاران نیز، در حال حاضر در حال انجام ثبت‌نام خبرنگاران هستیم و در ادامه با توجه به شرایط تأمین واکسن، واکسیناسیون خبرنگاران نیز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به معرفی شهرهای خلاق در بخش‌های مختلف، گفت: شهرهایی که موفق به دریافت این نشان شد باید از این عنوان و نشان چه در راستای بهبود فضای آن رشته فرهنگی و هنری و چه در راستای بهبود شرایط اقتصاد شهر استفاده کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: انتخاب شهرهای خلاق هم برای فرهنگ و هنر و هم برای اقتصاد یک فرصت جدی است و باید حداکثر استفاده را از آن برد.

کد خبر 505916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.