آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۴ تیر؛ ۱ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدراشد جزایری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز دوشنبه ۱۴ تیرماه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۶۹ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۱۱ نفر مثبت قطعی شد که ۸۴ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۲۷ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

جزایری تاکید کرد: اکنون ۱۹۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۴۹ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

رئیس مرکز بهداشت استان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۱۱۵۴ نفر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: اکنون ۲۰ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 505246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.