اعلام تزریق واکسن کرونا از طریق پیامک یا تماس تلفنی

رییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تزریق مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا برای افراد بالای ۷۰ سال متوقف نشده و از طریق پیامک یا تماس تلفنی مراکز بهداشت مربوطه اعلام می‌شود.

به گزارش ایمنا، جعفر صادق تبریزی در این باره اظهار کرد: مراقب سلامت یا بهورز مراکز بهداشتی با افراد بالای ۷۰ سال که مرحله اول واکسن علیه کرونا را تزریق کرده اند و جاماندگان این گروه سنی برای تزریق واکسن تماس می‌گیرند، از مردم می‌خواهیم بدون اطلاع به مراکز بهداشتی مراجعه حضوری نداشته باشند.

وی افزود: یک میلیون دوز واکسن علیه کرونا هفته گذشته وارد کشور شده و تا پایان هفته یک میلیون دوز نیز وارد می‌شود و جای نگرانی نیست افراد با آسایش خاطر واکسن خواهند زد، همچنین هر فردی که در مرحله اول هر نوع واکسنی تزریق کرده باشد، همان نوع را نیز در مرحله دوم دریافت می‌کند.

تبریزی ادامه داد: سیاست نظام سلامت کشور آن است که افراد یک نوع واکسن را در مراحل اول و دوم تزریق کنند در حالیکه کشورهای دیگر چنین نیست و از انواع مختلف واکسن علیه کرونا در ۲ مرحله استفاده می‌کنند که عارضه چندانی نیز ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم نگران تزریق واکسن علیه کرونا نباشند و بیماران خاص نیز تعدادی از آنها این واکسن را دریافت کرده اند و برخی دیگر تا پایان تیرماه آن را تزریق می‌کنند.

آغاز واکسیناسیون برای مشاغل سخت مانند خبرنگاران از اول مردادماه

به گفته تبریزی، برای گروه‌های مشاغل سخت مانند خبرنگاران نیز از اول مردادماه واکسیناسیون علیه کرونا آغاز می‌شود و نحوه ثبت نام آنها نیز بزودی اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: واکسن ایرانی برکت نیز بزودی با حجم انبوه وارد چرخه سبد واکسن جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت تا همه افراد در برابر بیماری کرونا واکسینه شوند.

‌منبع: ایرنا

کد خبر 502094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.