نسخه الکترونیک تامین اجتماعی در مرحله نهایی است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از مراحل نهایی نسخه الکترونیک تامین اجتماعی خبرداد و گفت: نسخه الکترونیک از پروژه‌های بسیار مهمی است که با وجود نداشتن نمود فیزیکی تأثیرملموس وبسیار قابل توجهی بر زندگی مردم دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مصطفی سالاری در اینستاگرام خود نوشت:

«نسخه الکترونیک از پروژه‌های بسیار مهمی است که با وجود نداشتن نمود فیزیکی تأثیر ملموس و بسیار قابل توجهی بر زندگی مردم دارد و امیدواریم گام‌های نهایی این طرح مهم و حذف کامل کاغذ از فرآیند نسخه نویسی و نسخه پیچی را برداریم.

در جلسه هفتگی پروژه نسخه الکترونیک که با حضور مدیران حوزه‌های درمان و فناوری اطلاعات و ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران درمان تأمین اجتماعی استان‌ها برگزار شد، از زمان توقف صدور دفترچه‌های کاغذی از اسفند ۹۹ تاکنون اقدامات بسیار مهمی برای پیشبرد طرح نسخه الکترونیک انجام شده و کارها به درستی و در مسیر صحیح پیش رفته است.
افزایش سرعت و پایداری کامل سامانه نسخه الکترونیک مهمترین برنامه در دست اجرای سازمان تأمین اجتماعی در حوزه فنی و تکنیکی این طرح است و موضوع مهم دیگر نیز اتصال سامانه نسخه الکترونیک با سایر دستگاه‌ها و در صدر آنها سامانه‌های وزارت بهداشت است که با جدیت تمام در حال اجرای آن هستیم.

تعداد موارد قطعی و کندی سیستم نسخه الکترونیک از ابتدای سال جاری تا کنون روند کاهشی مناسبی دارد، یکی از موضوعات مهم آگاهی دقیق و اشراف حوزه‌های تخصصی نسبت به بروز اشکال در سامانه‌ها و توانایی واکنش به موقع برای رفع ایرادات احتمالی است که در این زمینه نیز پیشرفت خوبی داشته‌ایم و پایداری سامانه طی هفته‌های اخیر به بیش از ۹۷ درصد رسیده است.

هدف نهایی ما پایداری کامل و افزایش سرعت سامانه است که با تمهیدات اتخاذ شده این هدف کاملاً در دسترس است و از تلاش ارزشمند و توأم با اراده مجموعه همکاران حوزه‌های درمان و فناوری اطلاعات تشکر می‌کنم.

در مراحل پایانی این کار بزرگ قرار داریم و به زودی باید به حذف کامل کاغذ برسیم و کارهای نهایی را باید برای تحقق این هدف انجام دهیم. با سایر دستگاه‌ها نیر همکاری خوبی داریم. ‌
با قدردانی از همکاری بیمه مرکزی برای پیشبرد برنامه نسخه الکترونیک؛ اعمال تعهدات بیمه‌های تکمیلی در مراکز درمانی کار بسیار مهم و ارزشمندی است که با همکاری بیمه مرکزی انجام می‌شود و با این کار نیاز بیمه شدگان به ارائه اسناد کاغذی به بیمه‌های تکمیلی نیز برطرف می‌شود.

با وزارت بهداشت جلسات و مذاکرات متعدد متعدد داریم و اراده خوبی برای پیشرفت کار وجود دارد و البته نیازمند همکاری بیشتر هستیم تا مراکز دانشگاهی به سرعت به سامانه نسخه الکترونیک متصل شوند. ما به استناد تکلیف قانونی خود تنها در شرایطی هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم که بیمارستان‌ها به سامانه الکترونیک متصل شوند.»

نسخه الکترونیک تامین اجتماعی در مرحله نهایی است

نسخه الکترونیک تامین اجتماعی در مرحله نهایی است

کد خبر 500363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.