برگزاری طرح "پرستار پیگیر" برای پیگیری بیماران پس از ترخیص از سوی وزارت بهداشت

نشست تخصصی معاون پرستاری وزارت بهداشت با اعضای هیئت مدیره و هیئت مؤسس انجمن ملی پرستاران جامعه نگر (مراکز مشاوره و مراقبت‌های پرستاری در منزل) کشور برگزار شد.

به گزارش ایمنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، مریم حضرتی با اظهار خرسندی از ثبت انجمن ملی پرستاران جامعه نگر به اهمیت و نقش پرستاری در جامعه تاکید کرد.

وی افزود: در شرایط فعلی، کشور بیش از هر زمان دیگری به مراقبت‌های جامعه‌نگر نیاز دارد و این اقدام اعضای هیئت مؤسس در ثبت انجمن پرستاران جامعه نگر می‌تواند گامی مؤثر در ارتقای حرفه پرستاری و ارائه کیفی خدمات در جهت رضایتمندی مردم باشد.

حضرتی افزود: در ایام بحران کرونا اقدامات قابل توجهی از طرف مراکز مراقبت و مشاوره در منزل به بیماران کووید ارائه شد که کمک شایانی به نظام سلامت در جهت کاهش بار مراجعین به بیمارستان‌ها و افزایش راحتی و رضایتمندی مردم بود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: در حوزه پرستاری جامعه نگر، ساماندهی و نظارت بر مراکز مراقبت در منزل بسیار مهم است و ما در معاونت پرستاری با اولویت سیاست گذاری در مقوله پرستاری جامعه نگراقدامات پایه‌ای زیادی انجام دادیم، از جمله بحث مراقبت‌های طولانی مدت ( LTC ) برای مددجویانی که نه امکان مراقبت در بیمارستان‌ها و نه امکان مراقبت در منزل از آنها وجود داشت، از اقدامات دیگر معاونت در جهت توسعه نقش پرستاری جامعه نگر، انجام طرح پرستار پیگیر جهت پیگیری بیماران پس از ترخیص از بیمارستان و همچنین اقدام در جهت ایجاد و توسعه مراقبت‌های تسکینی کودکان و بزرگسالان بوده است.

حضرتی با اعلام خرسندی و اعلام حمایت معاونت پرستاری وزارت بهداشت از این اقدام، ابراز امیدواری کرد که انجمن ملی پرستاران جامعه‌نگر با قوت و قدرت زیاد فعالیت‌های خود را شروع کند و در این راه ضمن استفاده از تجربیات زیاد مراکز هوم هلث کر، در کنار راه‌اندازی کمیته علمی و نشریه تخصصی؛ وضعیت پرستاری جامعه نگر را متحول کند.

کد خبر 499709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.