۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
یک زلزله و ۹ پس لرزه در تبریز

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تشریح آخرین وضعیت مناطق متاثر از زلزله در تبریز، اعلام کرد هیچ مورد خسارت ناشی از زمین لرزه گزارش نشده است.

به گزارش ایمنا، اسماعیل نجار درباره آخرین وضعیت شهر تبریز و دیگر مناطق متأثر از زلزله بامداد امروز در استان آذربایجان شرقی گفت: در ساعت ۳:۱۳ بامداد امروز زلزله‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر در عمق هشت کیلومتری زمین تبریز را لرزاند که بلافاصله بلافاصله تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شدند و نتایج بررسی‌های آنان نشان داد که خسارتی در پی این زلزله رخ نداده است.

وی با بیان اینکه اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان آذربایجان شرقی و به خصوص شهرهای تبریز و شبستر به حالت آماده‌باش درآمدند، افزود: هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، نیروی انتظامی و … از جمله این دستگاه‌ها بودند که همچنان نیز از آماده‌باش بیشتری برخوردار هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور را با بیان اینکه می‌توان گفت که زلزله بامدادی در تبریز به خیر گذشته است، ادامه داد: پس از اولین زلزله، ۹ لرزه دیگر نیز در همین محدوده از سوی مرکز ژئوفیزیک به ثبت رسیده که بزرگترین آن ۴ ریشتر بوده و در ساعت ۷:۴۴ صبح امروز رخ داد.

نجار در خصوص آمادگی مردم، گفت: مردم همیشه باید برای مقابله حوادثی نظیر زلزله آماده باشند وقتی صحبت از آموزش‌های قبل از زلزله می‌شود منظور ارتقای همین آمادگی‌هاست. اما نباید بترسند یا اختلالی در روند زندگیشان به وجود بیاید.

منبع: ایسنا

کد خبر 499199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.