ذخایر نفت سریع‌تر کاهش می‌یابد

دبیرکل اوپک گفت: اوپک و متحدانش انتظار دارند ذخایر نفت در ماه‌های آینده سریعتر کاهش پیدا کند که نشان‌دهنده موفقیت آمیز بودن تلاش‌های این تولیدکنندگان برای حمایت از بازار است.

به گزارش ایمنا، محمد بارکیندو در اظهارات آنلاین در کنفرانس نفت بین‌المللی نیجریه اظهار کرد: ذخایر نفت در کشورهای توسعه یافته به میزان ۶.۹ میلیون بشکه در آوریل کاهش پیدا کرد و ۱۶۰ میلیون بشکه در روز کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. ما انتظار داریم سطح ذخایر در ماه‌های آینده به میزان بیشتری کاهش پیدا کند.

اوپک و متحدانش در قالب گروه اوپک پلاس در آوریل تصمیم گرفتند در فاصله مه تا ژوئیه ۲.۱ میلیون بشکه در روز به میزان عرضه خود اضافه کنند. این تولیدکنندگان در نشست هفته گذشته خود تصمیم مذکور را تأیید کردند که افزایش قیمت‌های نفت را به دنبال داشت.

بارکیندو گفت: بازار به تصمیمی که گرفتیم و شامل تنظیم سطح تولید از ماه مه امسال بود، واکنش مثبتی نشان می‌دهد.

اگرچه دبیرکل اوپک اذعان کرد برنامه واکسیناسیون و برنامه‌های محرک مالی عظیم، به دورنمای مثبت بازار نفت کمک کرده است اما خاطر نشان کرد موانع موجود بر سر راه واکسیناسیون جهانی و ادامه شیوع کووید ۱۹ همچنان ریسک‌هایی برای تقاضا برای نفت به شمار می‌روند.

بارکیندو گفت: نرخ پایبندی تولیدکنندگان اوپک پلاس به محدودیت عرضه در آوریل ۱۱۴ درصد بود.

این گروه در ماه مه سال ۲۰۲۰ کاهش تولید به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز را به اجرا گذاشت و محدودیت عرضه آن تا ژوئیه به ۵.۸ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

بر اساس گزارش رویترز، دبیرکل اوپک در یک پنل گفت و گو در این کنفرانس گفت: اگرچه اوپک منکر تغییرات اقلیمی نمی‌شود اما اقتصاد جهانی همچنان به نفت نیاز دارد. ما همه اعضای خود را به ادامه سرمایه گذاری در تجدیدپذیر ها تشویق می‌کنیم اما همچنان به تأمین تقاضا برای هیدرو کربن‌ها ادامه می‌دهیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 499126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.