سومین حادثه برای ایرانی ها در خلیج فارس

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه یک لنج باری در بوشهر با 6 خدمه غرق شد، گفت: عملیات نجات ۶ خدمه یک فروند موتور لنج باری در آب‌های استان با موفقیت انجام شد.

به گزارش ایمنا، حجت خسروی اظهار کرد: در پی تماس سرنشینان یک فروند موتور لنج باری که در مسیر دبی به سمت بندر لاور در حال تردد بود با مرکز کنترل دریایی لاور مبنی بر جدا شدن قسمتی از چوب بدنه موتور لنج و آب‌گرفتگی شدید شناور، بلافاصله هماهنگی‌های لازم انجام شد و شناور ناجی ۱۸ به همراه ۶ عدد پمپ تخلیه آب به موقعیت اعزام شد.

وی افزود: با رسیدن شناور ناجی به موقعیت موتور لنج حادثه دیده، به سرعت عملیات تخلیه آب انجام گرفت و با مساعد شدن شرایط، شناور با اسکورت ناجی ۱۸ به سمت بندر لاور حرکت کرد و در حوضچه بندر لاور در شهرستان دشتی پهلو داده شد.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان عنوان کرد: این شناور ۶ سرنشین داشت که عملیات امداد و نجات آن‌ها با موفقیت انجام شد.

وی گفت: در این عملیات تعداد چهار پمپ از پمپ‌های تخلیه آب با هماهنگی دریابانی و با کمک قایق‌های محلی در اختیار ناجی ۱۸ قرار گرفت.

منبع: رکنا

کد خبر 498607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.