بازار ارز دیجیتال امروز ۳ خرداد ۱۴۰۰ + تحلیل و اخبار

اکثر واحدهای پولی از پشتوانه‌های کالایی مثل طلا و نقره بهره برده‌اند درحالی‌که پول فیات صرفاً بر باور عمومی نسبت به وضعیت اقتصادی استوار است. از آنجا که این نوع واحد پولی بر پشتوانه‌ای استوار نیست، می‌تواند به دلیل ریسک سقوط ارزش ناشی از تورم‌های شدید تحت تأثیر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، ایمان کرمی، تحلیلگر بازارهای مالی، بازار ارزهای دیجیتال امروز _دوشنبه ۳ خردادماه_ را اینگونه تحلیل می‌کند: این روزها بازار ارزهای دیجیتال نیز با تلاطم زیادی روبرو شده است، یکی از دلایل این تلاطم شخص ایلان ماسک ریس تسلا است تقریباً می‌توان گفت با توئیت های خودش تغییرات زیادی را در بازار رمز ارزها ایجاد کرده است، پس از توئیت وی در خصوص عدم پذیرش بیت کوین در تسلا به علت مشکلات زیست محیطی شاهد ریزش بیت کوین بودیم و همین امر منجر به ریزش کل بازار شد، حال فعالان بازار کریپتو به شدت از وی عصبانی هستند و او همچنان در حال تبلیغ دوج کوین است که معتقد است باید به سمت یک دلار برسد اما موضوعی که این روزها بازار را فراگرفته است بحث عدم اطمینان به این فرد است و به علت همین موضوع واکنش‌های چشم گیری دیگر پس از حرف‌های وی رخ نداده است.

منظور از پول فیات چیست؟

پول فیات به واحد پولی گفته می‌شود که دولت‌ها آن را منتشر می‌کنند اما پشتوانه فیزیکی (مانند طلا، نقره) ندارد. ارزش این نوع پول به‌جای آنکه وابسته به ارزش ذاتی دارایی‌هایی دیگر به‌عنوان پشتوانه باشد، ناشی از ارتباط بین میزان عرضه و تقاضا است.

ازنظر تاریخی، اکثر واحدهای پولی از پشتوانه‌های کالایی مثل طلا و نقره بهره برده‌اند درحالی‌که پول فیات صرفاً بر باور عمومی نسبت به وضعیت اقتصادی استوار است. از آنجا که این نوع واحد پولی بر پشتوانه‌ای استوار نیست، می‌تواند به دلیل ریسک سقوط ارزش ناشی از تورم‌های شدید تحت تأثیر قرار گیرد. درواقع اگر جامعه اعتماد خودش را نسبت به یک پول کاغذی مثل دلار آمریکا از دست دهد آن واحد پولی دیگر ارزشی نخواهد داشت

ایلان ماسک: شما دیگر هیچ وقت از دلار استفاده نخواهید کرد. او در این توئیت یک سگ (نماد دوج کوین) را در حال رفتن به سمت یک دلاری به تصویر کشیده است که اشاره به رسیدن DOGE به یک دلار دارد.

بازار ارز دیجیتال امروز ۳ خرداد ۱۴۰۰ + تحلیل و اخبار

اتریوم از تاریخ ۱۹ مه برای اولین بار در ۹:۱۵ صبح امروز به وقت گرینویچ در صرافی Bistamp به زیر سطح حمایت اصلی دو هزار دلار رسید.

پیش از آن، Moskovsk بیان کرد که این رمز ارز ETH بیشترین ورودی خود در سال ۲۰۲۱ را در حالی تجربه کرده که تنها در حدود ۱۰ دقیقه توانست در پلتفرم‌های تجاری به گردش مالی معادل ۴۴۵ میلیون دلار دست پیدا کند. البته این موضوع بیان کننده فشار بیش از پیش فروش می‌باشد.

هم اکنون اتریوم ۵۴ درصد کمتر از بالاترین قیمت خود، یعنی ۴۳۵۶ دلار، که تنها ۱۱ روز پیش به آن دست پیدا کرده بود رسیده است. با ارزش‌ترین altcoin بازار نیز در حال از دست دادن ارزش خود در برابر بیت کوین است، ارزش ETH / BTC از زمان اوج خود که در ۱۵ مه رخ داد حدود ۳۰ درصد سقوط کرده است.

تغییرات قیمت اتریوم

بازار ارز دیجیتال امروز ۳ خرداد ۱۴۰۰ + تحلیل و اخبار

تغییرات قیمت اتریوم از اوج تا کنون

بازار ارز دیجیتال امروز ۳ خرداد ۱۴۰۰ + تحلیل و اخبار

منبع: ارزدیجیتال

ارزهای دیجیتال در حباب، خالق اتریوم در این باره چه می‌گوید؟

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، در مصاحبه روز سه‌شنبه خود با سی‌ان‌ان ضمن بیان این موضوع که بازار ارزهای دیجیتال حباب است، اعلام کرد که «احتمال» دارد اتریوم جای بیت کوین را در صدر فهرست ارزهای دیجیتال بگیرد، بوترین در این مصاحبه با اشاره به بحث‌ها پیرامون مصرف بالای انرژی شبکه بیت کوین، گفت که این ارز دیجیتال باید تغییراتی در فناوری خود ایجاد کند.

وی در بخشی از صحبت‌های خود در ارتباط با حباب ارزهای دیجیتال گفت: تا به اینجا سه مورد از این حباب‌های بزرگ ارزهای دیجیتال دیده‌ایم. به‌گفته بوترین، هم این احتمال وجود دارد که این حباب تمام شده باشد و هم می‌توان گفت که ماه‌ها با آن فاصله داریم.

وی همچنین در مورد اینکه آیا سقوط قیمت بیت کوین به کمتر از ۳۰ هزار دلار نشانه ترکیدن حباب بود یا نه اظهار نظری نکرد، اما گفت: همیشه این طور است که حباب‌ها زمانی می‌ترکند که برخی از اتفاقات به‌وضوح نشان می‌دهند فناوری‌ای که منتظرش هستیم هنوز به چیزی که باید، نرسیده است.

اظهارنظر ایلان ماسک در مورد نگرانی‌ها بابت مصرف انرژی بالای بیت کوین، از جمله دلایل کاهش قیمت بیت کوین در روزهای گذشته عنوان شده است. فلیپ گردول (Philip Gradwell)، اقتصاددان ارشد چینالیسیس، می‌گوید سرمایه‌گذاران دانه‌درشت دیگر هم ممکن است نگرانی‌هایی در مورد تأثیرات ارزهای دیجیتال بر محیط زیست، کاربردهای آنها، استفاده از این ارزها در حوزه جرایم و قانون‌گذاری داشته باشند.

بوترین انتقادها پیرامون پروتکل اجماع اثبات کار بیت کوین را وارد می‌داند و می‌گوید: مصرف منابع [بیت کوین] قطعاً بسیار زیاد است. البته از آن دست اتفاقاتی نیست که دنیا را به‌تنهایی به نابودی بکشاند، ولی قطعاً نکته منفی بزرگی است.

تیم توسعه اتریوم در حال حاضر روی تغییر پروتکل اجماع این شبکه از اثبات کار به اثبات سهام کار می‌کنند. این تغییر پروتکل قرار است در قالب اتریوم ۲.۰ راه‌اندازی شود. با راه‌اندازی اتریوم ۲.۰، مصرف انرژی شبکه این ارز دیجیتال به شدت کاهش خواهد یافت. نیمباس (Nimbus) تخمین می‌زند که تغییر پروتکل اجماع به اثبات سهام باعث دو برابر شدن بازدهی انرژی اتریوم می‌شود.

بوترین با تأکید بر اهمیت این تغییر، گفت: مصرف انرژی ما از یک کشور با جمعیت متوسط به مصرف انرژی یک روستا می‌رسد.بوترین در ادامه افزود که مصرف انرژی استخراج و سخت‌افزار موردنیاز باعث می‌شود که تقاضای جامعه این ارز دیجیتال برای تغییر به اثبات سهام یا یک مدل ترکیبی بیشتر شود.

وی در این باره افزود: اگر بیت کوین به پای فناوری فعلی خود بنشیند، خطر بزرگی برای عقب‌افتادن [از دیگر ارزها] تهدیدش می‌کند.با وجود اینکه صحبت‌های بوترین حواشی زیادی در جامعه طرفداران بیت کوین و اتریوم ایجاد کرد، اما با توجه به صحبت‌های اخیر ماسک، بسیاری از گفته‌های وی استقبال کردند.

بوترین معتقد است که این موضوع اتفاق نسبتاً جدیدی در حوزه ارزهای دیجیتال است و نفوذ ماسک در بازار هم رفته‌رفته کمتر می‌شود. او در این باره گفت: فکر می‌کنم اگر آن را کمی دیوانگی بنامیم، منافات چندانی به منطق نداشته باشد؛ اما فکر می‌کنم که بازارها یاد می‌گیرند. نفوذ ایلان [ماسک] تا ابد ادامه ندارند.

نامه رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری در خصوص توقف مسدودسازی درگاه‌های پرداخت صرافی‌ها

بازار ارز دیجیتال امروز ۳ خرداد ۱۴۰۰ + تحلیل و اخبار

نقشه بازار رمز ارزها

بازار ارز دیجیتال امروز ۳ خرداد ۱۴۰۰ + تحلیل و اخبار

کد خبر 495865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.