کووید -۱۹ می‌تواند شبیه سرماخوردگی معمولی شود

نتایج یک مطالعه در آمریکا نشان می‌دهد: بیماری کووید -۱۹ در آینده می‌تواند همچون سرماخوردگی معمولی شود.

به گزارش ایمنا، مدل‌های مطالعاتی نشان می‌دهد: هر چه تعداد بیشتری از بزرگسالان از طریق واکسیناسیون یا ابتلاء به کروناویروس تا حدودی در برابر بیماری کووید -۱۹ مصون شوند، خطر ابتلاء به نوع شدید بیماری در دهه آینده از بین می‌رود.

بر اساس این مطالعه، کروناویروس جدید که عامل بیماری کووید -۱۹ است نمی‌تواند طی دهه آینده بیش از سرفه‌های شایع سرماخوردگی و احتقان بینی باشد.

در این تحقیق، پیش بینی انجام گرفته بر اساس مدل‌های ریاضی و شامل تجربیاتی است که از همه گیری کنونی در مورد چگونگی تغییر ایمنی بدن در طول زمان به دست آمده است.

محققان آمریکایی تاکید کردند: طی دهه آینده، شدت بیماری کووید -۱۹ ممکن است کاهش پیدا کند زیرا جمعیتی از افراد در برابر آن مصون می‌شوند. همچنین تغییرات در میزان خطر ابتلاء به این بیماری می‌تواند ناشی از سازگاری واکنش سیستم ایمنی بدن انسان باشد و نه بروز تغییرات در ویروس.

اگرچه ویروس SARS-CoV-۲ شناخته شده ترین عضو خانواده کروناویروس‌هاست، دیگر کروناویروس‌های فصلی در میان جمعیت انسان‌ها در گردش هستند و خطر کمتری دارند.

همچنین بر اساس این مطالعه، تنها افرادی که برای اولین بار در معرض کروناویروس قرار می‌گیرند کودکانی خواهند بود که به طور طبیعی کمتر در معرض نوع شدید بیماری هستند.

به نقل از این دین اکسپرس، با این حال، محققان تاکید کردند که این مدل‌ها تمامی اثرات بالقوه ای که ممکن است بیماری را تحت تأثیر قرار دهد، شامل نمی‌شود. به طور مثال اگر انواع جدید ویروس بر مصونیت جزئی افراد غلبه کند، روند بیماری کووید -۱۹ می‌تواند تشدید شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 495349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.