سرقت از کاربران اینستاگرام با تبلیغات جعلی

مالک یک صفحه اینستاگرامی که تحت عنوان افزایش فالوور اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایمنا، سرهنگ مرتضی ابوطالبی گفت: خانم جوانی با در دست داشتن مرجوعه قضائی به پلیس فتای استان یزد مراجعه کرد و مدعی شد گرداننده یک صفحه اینستاگرامی به بهانه افزایش فالوور از وی کلاهبرداری کرده است.

وی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان کرد که، چون دوست داشتم تعداد دنبال کننده‌های صفحه اینستاگرامی خود را بالا ببرم، طی جستجو در شبکه‌های اجتماعی یک صفحه اینستاگرامی را مشاهده نمودم که مدعی بود از طریق یک سایت می‌تواند فالورهای من را بالا ببرد و بنده هم بدون تحقیقات و اطلاع از هویت این فرد مبلغ ۵ میلیون ریال برای وی واریز کردم و بلافاصله پس از واریز وجه دیگر پاسخی از این فرد دریافت نکردم.

رئیس پلیس فتا یزد گفت: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری امور فنی، ضمن شناسایی مجرم در شبکه‌های اجتماعی متوجه شدند این فرد با ترفند افزایش فالوور و تبلیغات گسترده در صفحات اینستاگرامی مشغول فعالیت مجرمانه و کلاهبرداری از کاربران در فضای مجازی است.

ابوطالبی افزود: با انجام تحقیقات پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی به پلیس فتا منتقل شد و پس از حضور در پلیس فتا، مشخص گردید که نامبرده از تعداد زیادی از شهروندان با این ترفند کلاهبرداری کرده است.

وی تبلیغات جذاب را یکی از مهم‌ترین راه‌های موجود برای ترغیب کاربران به انجام خواسته‌های مجرمان دانست و گفت: با همین تبلیغات جذاب و رنگارنگ است که کاربران فریب آن‌ها را خورده و اقدام به انتشار اطلاعات مهم، و یا واریز وجه برای کلاهبرداران می‌کنند.

رئیس پلیس فتا یزد از شهروندان خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir ; بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

کد خبر 494503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.