سیم کارت دانش آموزی چه زمانی توزیع می‌شود؟

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آغاز ثبت‌نام الکترونیکی از خرداد ماه گفت: کارهای مطالعاتی سیم کارت دانش آموزی انجام و پیش نویس اولیه تهیه و در فرآیند استعلام حقوقی است.

به گزارش ایمنا، محمود حبیبی در نشست خبری با رسانه‌ها درباره مشکلات سیدا، اظهار کرد: هر سامانه در شروع کار با مشکلاتی همراه است در شروع سال تحصیلی جدید ثبت نام و کلاس بندی‌ها و سایر کارها در سیدا انجام می‌شود و ان‌شاءالله با مشکلات مواجه نخواهیم شد.

وی افزود: سامانه یکپارچه‌ای در آموزش و پرورش داریم که سامانه اصلی می‌شود و سایر شبکه‌ها بر اساس آن سرویس‌های خود را عرضه خواهند کرد. ثبت‌نام‌های جدید به سامانه " سیدا" منتقل می‌شود و ثبت نام کتاب‌های درسی نیز بر اساس آن انجام خواهد شد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره سیم کارت دانش‌آموزی، گفت: در گذشته دسترسی دانش آموزان به فضای مجازی از سوی خانواده‌ها کنترل می‌شد اما با شکل گیری آموزش مجازی خانواده‌ها با آسیب‌ها و مخاطراتی مواجه شدند و برای صیانت از کودکان در فضای مجازی، طرح سیم کارت دانش آموزی را شروع کردیم که مطالبه مجلس هم است، کارهای مطالعاتی انجام و پیش نویس اولیه تهیه و در فرآیند استعلام حقوقی است و بعد از آن توسط وزارت ارتباطات توزیع سیم کارت‌ها انجام می‌شود.

دریافت تاییدیه تحصیلی نیازی به مراجعه حضوری ندارد

حبیبی بیان کرد: ارائه الکترونیکی تأییدیه تحصیلی و ثبت نام دانش آموزان دو تصمیم مهم در این زمینه بود. پروژه تأییدیه تحصیلی از مهر سال گذشته آغاز شد و امروز دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ثبت نام الکترونیکی نیز با یکپارچه سازی سامانه‌ها مقارن شد که از دی ماه کلید خورده بود، گفت: قرار است همه فعالیت‌های دانش آموزان در این سامانه مدیریت شود خدماتی که از این پس قرار است به دانش آموزان و اولیا ارائه شود از طریق سامانه " سیدا" و درگاه " پادا" ارائه می‌شود. کار را از دی ماه و با مشاهده کارنامه‌ها شروع کردیم و به تدریج فعالیت‌های دیگر هم به آن افزوده شد. نقل و انتقال دانش آموزان و صدور کارت‌های آزمون امتحانات نیز از این جمله بود پروژه ثبت نام نیز به صورت غیرحضوری برنامه‌ریزی شد.

حبیبی افزود: در سنوات قبل سامانه‌های ما مدیرمحور بود اما نیاز بود که معماری تغییر کند سامانه جدیدی طراحی شد و این آمادگی را داریم که از خرداد با ثبت نام اول دبستان آغاز کنیم و به مرور در پایه‌های دیگر پس از اتمام امتحانات، فرایند ثبت نام را تکمیل کنیم.

وی با اشاره به اتصال به بانک‌های اطلاعاتی سازمان‌های دیگر گفت: تمام اطلاعات مربوط به لازم التعلیم‌های کلاس اول از ثبت احوال دریافت شده و امکان رصد دقیق بازماندگان از تحصیل فراهم شده است. سرویس شاهکار وزارت ارتباطات نیز برای تأیید موبایل سرپرستان دانش آموزان مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرویس دیگر که تا مهرماه ادامه دارد، سامانه اداره پست است و تا مهرماه فعال است که محل سکونت و غیره را مشخص می‌کند. احراز هویت محل سکونت را نیز از سال آینده خواهیم داشت.

منبع: تسنیم
کد خبر 494159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.