راه‌اندازی نخستین خانه‌موزه تمبر ایران در تبریز

همزمان با «هفته ارتباطات» و «هفته میراث فرهنگی» نخستین خانه موزه تمبر ایران در خانه مجتهدی‌های تبریز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست؛ اولین خانه موزه تمبر ایران روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ با حضور رمضانعلی سبحانی‌فر مدیرعامل شرکت ملی پست، حسن عمیدی رئیس موزه ارتباطات و مقامات استانی در خانه مجتهدی‌های تبریز افتتاح می‌شود.

در این خانه موزه تعداد هزار و ۷۰۰ قطعه تمبر ملی و بین المللی در قالب ۲۰۰ تابلو به نمایش گذاشته خواهد شد.

با توجه به اهمیت حفظ هویت تاریخی و نمادهای پستی و تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ توسعه اماکن و مراکز فرهنگی پست طی یکسال اخیر در دستور کار قرار گرفته است. از این رو اولین مرکز پست، موزه، مدرسه جهان در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ در شهر رشت راه اندازی و دومین مرکز هم به زودی در شهرستان دلگان از توابع سیستان و بلوچستان افتتاح خواهد شد.

در همین راستا پست موزه یزد نیز در تاریخ ۲۰ اسفندماه ۹۹ افتتاح و هم اکنون مشغول به فعالیت و میزبانی از بازدید کنندگان است.

در آخرین بازدید حسن عمیدی؛ مدیرکل دفتر ارتباطات شرکت ملی پست و رئیس موزه ارتباطات از اداره کل پست استان آذربایجان شرقی و خانه مجتهدی‌های تبریز که در تملک پست این استان می‌باشد، مقرر شد این بنای زیبا در اولین فرصت به عنوان اولین خانه موزه تمبر ایران مورد بهره برداری قرار گیرد.

خانه مجتهدی‌ها که هفدهم اسفند سال ۱۳۸۱ به ثبت ملی رسیده است، نام آخرین مالکش را بر خود دارد و با قدمتی دویست ساله در خیابان جمهوری اسلامی تبریز واقع شده است.

شهر تبریز به عنوان مهد تمدن همواره مورد توجه بوده است. از جمله عناوین شهر تبریز، شهر پیشگامان و به عبارتی «شهر اولین‌ها» است. تأسیس نخستین چاپخانه، نخستین مرکز آموزشی، انتشار نخستین روزنامه، اولین روزنامه‌نگاری ملی، اولین رمان، اولین دایره‌المعارف اسلامی، اولین کودکستان، اولین مدرسه نابینایان و ناشنوایان، اولین مدرسه به سبک نوین، اولین کتابخانه عمومی، اولین سینما، اولین نمایشنامه و تئاتر، اولین عکاسی، اولین دانشکده فرش، اولین دانشکده پرستاری، اولین پایگاه لرزه‌نگاری، اولین روابط عمومی و اینک اولین خانه موزه تمبر ایران، گواهی بر این مدعاست.

۲۷ اردیبهشت‌ماه روز جهانی روابط‌عمومی و ارتباطات و آغاز هفته ارتباطات و ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه‌ها و آغاز هفته میراث فرهنگی است.

راه‌اندازی نخستین خانه‌موزه تمبر ایران در تبریز

کد خبر 493542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.