خضریان: باید از حقوق مصرف کننده دفاع کنیم

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نظارت بر کیفیت و قیمت نان امری ضروری و واجب است.

علی خضریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا درباره بلاتکلیفی قیمت نان در استان تهران اظهار کرد: بلاتکلیفی نرخ نان در استان تهران باعث شده است مردم شاهد قیمت‌های متفاوت عرضه نان در نانوایی‌های مختلف باشند که این امر موجبات نارضایتی آن‌ها را فراهم کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه نان قوت غالب مردم به خصوص مردم کم بضاعت بوده لذا نظارت بر کیفیت و قیمت آن امری ضروری و واجب است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اینکه نانواها مطابق قیمت مصوب سال ۹۸ عمل نمی‌کنند و هیچ نهادی با این تخلف برخورد نمی‌کند جای تعجب است لذا مسؤولان باید برای جلوگیری از هرج و مرج و سوءاستفاده عده‌ای، تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

خضریان تصریح کرد: ادعای مطرح شده از جانب نانواها مبنی بر افزایش هزینه‌های اولیه را یک مسؤول و نهادی باید مورد بررسی قرار دهد که حقوق نانواها تضییع نشود و به همان مقداری که افزایش هزینه داشته‌اند بتوانند از حقوق خود بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه نان قوت غالب طبقات ضعیف است، گفت: در کنار حقوق تولیدکنندگان، رعایت حقوق مصرف کننده و طبقات ضعیف بسیار مهم است و باید مورد توجه مسؤولان قرار بگیرد، باید از حقوق مصرف کننده دفاع کنیم و اجازه ندهیم حقی از آن‌ها ضایع شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران تصریح کرد: یک نفر باید مسؤولیت کار را بر عهده بگیرد، از یک طرف ستاد تنظیم بازار کشور می‌گوید تعیین نرخ نان در دست استانداری است از طرف دیگر استانداری گردن نمی‌گیرد و عملاً مشکل معیشت مردم را پاس‌کاری می‌کنند این نشان از بی مسؤولیتی در انجام امور است که خود عامل ایجاد بی‌انضباطی در بازار و بلاتکلیفی قیمت نان است.

خضریان با اشاره به اینکه با بحران بی مسؤولیتی مواجه هستیم، بیان کرد: مسؤولان ما یاد گرفته‌اند برای حل یک بحران اصلاً هیچ تصمیمی نگیرند و با پاس‌کاری موضوع به هم دیگر، حق مردم را ضایع کنند.

وی با بیان اینکه در دوره بی‌دولتی در استان تهران به سر می‌بریم، خاطر نشان کرد: با کمک مسؤولان ذی‌ربط امنیتی، انتظامی و نظارتی در سطح استان پیگیری‌هایی دارد انجام می‌شود که مجلس هم بتواند از ظرفیت خودش در مورد نظارت بر عملکرد مسؤولان استفاده کند تا جلوی این بی تصمیمی و بی‌دولتی را که به زندگی مردم آسیب می‌زند، گرفته شده همچنین با متخلفان در سطوح مختلف برخورد شود.

کد خبر 493523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.