۹۷ زندانی جرائم غیرعمد در اصفهان آزاد شدند

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان گفت: از ابتدای ماه رمضان تا کنون با بیش از ۱۲۷ میلیارد ریال گلریزان، ۹۷ زندانی جرایم غیرعمد در استان اصفهان آزاد شدند.

محمود ضیایی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آزادی زندانیان غیرعمد در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا کنون بیش از ۱۲۷ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان جمع‌آوری شده که زمینه‌ساز آزادی حدود ۹۷ نفر از زندانیان استان اصفهان شده است.

وی در خصوص کل میزان بدهی زندانیان گفت: جمع کل مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده در استان اصفهان بیش از ۲۰۶ میلیارد ریال است و از این میزان بدهی، بیش از ۱۰۲ میلیارد ریال از محل گذشت شاکیان، ۲۱ میلیارد و ۶۱۹ میلیون و ۸۶۶ هزار ریال از سایر منابع و ۸۲ میلیارد و ۶۴۷ میلیون و ۷۸ هزار ریال از محل ستاد دیه پرداخت شده است.

۸۵۹ زندانی جرایم غیرعمد در استان اصفهان

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با اشاره به پرونده ۸۵۹ زندانی جرایم غیرعمد مربوط به ستاد دیه در استان، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸۲۹ نفر مرد و ۳۰ نفر زن هستند و جمع کل بدهی زندانیان غیرعمد حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است.

وی در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل بعد از آزادی زندانیان موضوع معیشت و اشتغال آن‌ها است چرا که باید معاش خانواده خود را تأمین کنند از همه صاحبان کار و صنایع و خیران می‌خواهیم به ایجاد اشتغال زندانیان کمک کنند تا به دنبال آن به کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز کمک شود.

کد خبر 491308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.