ابراز نگرانی وزیر کشور از رد صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها

رییس ستاد انتخابات کشور از ابراز نگرانی وزیر کشور نسبت به رد صلاحیت داوطلبین شوراها در هیئت های نظارت شهرستانها در جلسه با رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف اظهار کرد: در پی اعلام رد صلاحیت نامزدهای شورای شهر از سوی هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها و درخواست‌ها برای پیگیری این مساله، وزیر کشور در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی که با حضور تعدادی از اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای شهر برگزار شد، روند احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها را بررسی کرد.

وی افزود: این جلسه روز یکشنبه، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر کشور، رئیس ستاد انتخابات کشور، معاون پارلمانی وزارت کشور و تعدادی از اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، برگزار شد و روند انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و وضعیت بررسی صلاحیت نامزدهای این انتخابات در هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها، مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: وزیر کشور در این جلسه، روند شکل‌گیری هیئت‌های اجرایی و عملکرد آنها را در بررسی صلاحیت داوطلبین شوراهای کشور بر اساس رعایت دو اصل قانون مداری و بی‌طرفی بیان کرد و نسبت به رد صلاحیت داوطلبین در هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها ابراز نگرانی کرد.

عرف خاطرنشان کرد: پس از توضیحات و مباحث ارائه شده، رئیس مجلس بر زمینه سازی حضور افراد متخصص، متعهد و دارای تجربه در زمینه‌های مرتبط با مدیریت شهری در شوراها، برای ارتقا و بهبود شرایط محیطی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی شهرها تأکید و تصریح کرد که نباید انتخابات شورای شهر و روستا، کم اهمیت در نظر گرفته شود و احراز صلاحیت نامزدهای این انتخابات باید با دقت صورت گیرد و حقی از هیچ فردی زایل نشود و هیئت نظارت، کاملاً منصفانه و قانونی و بدون لحاظ گرایش سیاسی، عمل کند.

عرف تصریح کرد: در جلسه وزیر کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی و پس از مباحث مطرح شده، رئیس مجلس ابراز امیدواری کرد که در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شورای شهر، صلاحیت افرادی که استعلام آنها از کلیه مراجع قانونی مثبت است، از سوی هیئت نظارت مورد تائید قرار گیرد.

کد خبر 491250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.