آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۴ اردیبهشت؛ ۸ فوتی و ۳۷۸ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۸۲ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۱۰ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۷۸ نفر مثبت قطعی شد که ۳۱۹ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۵۹ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۴۲۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۶۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۸ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۹۸۲ نفر است.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۶۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: اکنون بجز شهرستان بن که در وضعیت قرمز قرار دارد، وضعیت سایر شهرستان‌های استان نارنجی است.

کد خبر 491248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.