تخفیف ۳۰ درصدی پروانه حمل بار درون‌شهری در شیراز

رئیس سازمان حمل و نقل بار شهرداری شیراز گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی تعرفه هزینه خدمات، صدور، تمدید و پروانه بهره برداری شرکت‌ها حمل ونقل بار درون شهری تاروز شیراز ۱۵ اردیبهشت ماه با ۳۰ درصد تخفیف انجام می‌شود.

به گزارش ایمنا، آرش نعمتی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌های قانونی وزارت کشور خودروهای باری فعال در مناطق شهری باید توسط شهرداری‌ها ساماندهی شود، اظهار کرد: سازمان مدیریت حمل و نقل بار برای تسهیل این ساماندهی از مدت‌ها قبل سامانه‌ای راه‌اندازی کرد تا رانندگان به ویژه در شرایط کرونایی مجبور به مراجعه حضوری به سازمان حمل و نقل بار شیراز نباشند و بتوانند از طریق سیستم‌های اینترنتی و حتی گوشی‌های همراه خود مراحل ثبت‌نام را انجام دهند.

وی در خصوص پرداخت میزان هزینه ساماندهی رانندگان حمل و نقل باری که در دستورالعمل وزارت کشور تعیین شده است، افزود: بر اساس این دستورالعمل رانندگان خودروهای بنزینی باید مبلغ ۲۷۰ هزار تومان را بپردازند، اما به مناسبت ماه مبارک رمضان و مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز تا روز ۱۵ اردیبهشت روز شیراز ۳۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان حمل و نقل بار شهرداری شیراز با بیان اینکه این ساماندهی مزایای زیادی به همراه دارد، ادامه داد: برای خودروهای بنزینی به محض اینکه در این سامانه مراحل عضویت را تکمیل کنند، از طرف وزارت کشور مبلغی بین ۲۵۲ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان به صورت ماهانه به عنوان یارانه سوخت به حساب مالک خودرو واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه خودروهای دیزلی یارانه سوخت ندارند، تصریح کرد: رانندگان خودروهای دیزلی نیز با ثبت نام در این سامانه و ساماندهی شدن در همان ماه سهمیه سوخت‌شان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و در کنار این موضوع لاستیک تعاونی و خدمات دیگر نیز به آن‌ها ارائه می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 490490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.