فرزندخواندگی ۱۱۱ کودک در سال ۹۹

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: در سال ۹۹ تعداد ۱۱۱ کودک به خانواده‌های فرزندپذیر تحویل داده‌ شد و در ابتدای سال جدید هم تاکنون ۸ کودک را به این گونه خانواده‌ها تحویل داده‌ایم.

عبدالرضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص متقاضیان فرزندخواندگی، اظهار کرد: متقاضیانی که در انتظار و نوبت تحویل فرزندخواندگی هستند در حال حاضر حدود یک هزار و ۱۴۰ نفر هستند که این افراد باید اقدامات لازم برای ثبت تقاضای فرزندخواندگی خود را انجام دهند.

وی در خصوص نحوه ثبت‌نام افراد برای فرزندخواندگی، افزود: در حال ثبت و وارد کردن نام متقاضیان فرزندخواندگی استان اصفهان در سامانه الکترونیکی به آدرس adoption.behzisti.net هستیم و افراد برای انجام ثبت و راهنمایی جهت تکمیل فرآیند و تقاضای فرزندخواندگی در این سامانه که از ابتدای سال ۹۹ راه‌اندازی شده است ثبت‌نام می‌شوند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در خصوص شرایط و فرآیند فرزندخواندگی که از ابتدای سال ۹۹ به ثبت رسیده است، گفت: زوجین به سامانه معرفی شده و مدارکی چون کارت پایان خدمت، شناسنامه‌های زوجین، کارت ملی آن‌ها و سند ازدواج، مدرک تحصیلی، نامه تایید ناباروری از پزشک مربوطه، سند شغلی و سند ملکی برای این اقدام مورد نیاز است و سن متقاضیان تحویل فرزندخوانده باید زیر ۴۰ سال باشد.

میانگین سنی متقاضیان فرزندخواندگی زیر ۴۰ سال است

وی با تاکید بر این که نوزادان تا دو سال به صورت مهمان به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی تحویل داده می‌شوند، ادامه داد: پس از دو سال و اجرای تعهد مالی انتقال رسمی یک سوم اموال از منزل یا زمین، تحویل رسمی فرزندخوانده انجام می‌شود.

اسماعیلی با بیان این که میانگین سنی متقاضیانی که تحویل برای آن‌ها انجام شده بین ۳۲ تا ۴۴ سال بوده است و اکثر متقاضیان زیر ۴۰ سال بوده‌اند، اضافه کرد: پس از انجام فرآیند بررسی و تأیید توسط کارشناس و کاربر شهرستان در سال ۹۹ تعداد ۱۱۱ کودک به خانواده‌های فرزندپذیر تحویل داده شدند همچنین در ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز تعداد ۸ کودک به خانواده‌های فرزندپذیر تحویل داده شدند.

۱۱۳ متقاضی فرزندخواندگی دارای فرزند هستند

وی با بیان این که تعدادی از متقاضیان فرزندخواندگی، دارای فرزند هستند، افزود: تعداد متقاضیان فرزندخواندگی که دارای فرزند هستند ۱۱۳ مورد است و اسامی آن‌ها وارد سامانه جدید شده و این دسته بعد از افراد بدون فرزند در اولویت فرزندخواندگی قرار دارند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد فرزندان شیرخوارگاه اصفهان حدود ۲۵ نفر است و علت این کم شدن تعداد، استفاده از طرح "مشک" یا همان میهمان است چرا که در شرایط عادی تعداد کودکان شیرخوارگاه بیش از ۷۰ نفر است.

کد خبر 486640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.