عرف: وزارت کشور دربرگزاری انتخاباتی در شان مردم و نظام اهتمام جدی دارد

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: وزارت کشور به عنوان مسئول اجرای مستقیم انتخابات با اهتمامی جدی به دنبال برگزاری انتخاباتی باشکوه در شان مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف در همایش ویدئوکنفرانسی فرمانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه طبق تقویم، هفتاد روز زمان تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باقی مانده است، اظهار کرد: باید محور برنامه و حرکتمان ارتقای روند مشارکت سیاسی و ترغیب بیشتر مردم به حضور در این عرصه مهم انتخاباتی باشد.

وی با بیان اینکه عدالت محور برنامه و کار ما باید باشد با استناد به آیه‌ای از قران کریم، تاکید کرد: باید در همه حال و شرایط عدل و تقوا را در ثقل حرکت و برنامه‌هایمان قرار دهیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه ما به عنوان عوامل اجرایی انتخابات در کشور وظیفه حفظ حقوق عامه مردم، داوطلبین و دفاع از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داریم، اظهار کرد: چیزی که به ما کمک می‌کند به نقطه تعادل در این سه حوزه برسیم، اجرای صحیح قانون است.

عرف ادامه داد: بر اساس قانون, مسئولیت تعیین صلاحیت داوطلبان, به عهده هیئت‌های اجرایی است و هیچ دستگاهی نمی‌تواند جای هیئت‌های اجرایی بشیند و قضاوت کند و در این راستا فرمانداران باید رؤسای هیئت‌های اجرایی در شهرستان با تبعیت و پیروی از قانون به برگزاری انتخابات سالم و قانونی در کشور کمک کنند.

وی با برشماری چهار مؤلفه اساسی اساسی انتخابات یعنی، سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت, گفت: وزارت کشور به عنوان مسئول اجرای مستقیم انتخابات با اهتمامی جدی به دنبال برگزاری انتخاباتی باشکوه و در شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: برگزاری انتخابات با مشارکت حداکثری مردم همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و در این عرصه باید همه تلاش‌ها معطوف به افزایش مشارکت بیشتر سیاسی مردم و داوطلبین برای حضور در انتخابات باشد.

عرف در این خصوص گفت: وزارت کشور کماکان آماده پذیرش دیدگاه‌ها و نقطه نظرات سازنده در خصوص افزایش مشارکت سیاسی است و در این عرصه هر ایده و راهکاری که به ذهن و اندیشه فرمانداران سراسر کشور می‌رسد، مکتوب به ستاد انتخابات کشور ارسال کنند.

وی یکی از ظرفیت‌های افزایش مشارکت را در شرایط کنونی، ارتباط سازمان یافته با گروه‌های مرجع، سمن‌ها و معتمدین محلی دانست و تصریح کرد: معاونین سیاسی استانداران و فرمانداران سراسر کشور در این بازه زمانی تقریباً دو ماهه باید ارتباط و حضور میدانی خود را در میان مردم تقویت کنند.

کد خبر 485593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.